Ensonhaber.com'a dön

Deschamps: Henry şu an bizim düşmanımız

Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps, Belçika'da yardımcı antrenörlük yapan Henry için "Kendi ülkene karşı oynuyorsan düşman olmuşsundur" açıklamasını yaptı.

Yorum Yap

20 yıl önce Fransa, Dünya Kupası'nı kazandığı sırada takım arkadaşı olan Didier Deschamps ve Thierry Henry, 2018 Dünya Kupası finaline çıkmak için Fransa - Belçika maçında karşı karşıya gelecek

Deschamps, Fransa'nın teknik direktörlüğünü yaparken Thierry Henry ise Belçika'nın teknik direktörü Roberto Martinez'in yardımcılığını yapıyor.

O ARTIK DÜŞMAN

Dev karşılaşma öncesinde Fransa Milli Takımı teknik direktörü Didier Deschamps, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Deschamps, "Eğer yurtdışında bir kulübe gidip kendi ülkendeki bir takıma karşı mücadele ediyorsan, sen düşman olmuşsundur. Bu sefer ama durum farklı, Milli Takımlar bazında bu farklı bir seviyede oluyor. O direk kendi ülkesine karşılaşıyor. Bu göreve geldiğinden beri böyle bir şeyin gerçekleşebileceğinin farkında. Zor bir durum, her şeyden öte garip, onun için kolay olmayacak." şeklinde konuştu.

FRANSA İÇİN ÖNEMLİ BİR İSİM

Fransa Milli Takımı'nı bırakalı sadece 8 yıl geçen Henry, Fransa Milli Takımı'nın kaptanı olan Hugo Lloris ile birlikte aynı anda milli formayı terletmişliği bile var. Bu durumun hakkında yorum yapan Lloris, "Onunla iki sezon oynayabilmiş olduğum için çok şanslıyım. Büyük bir oyuncu, Fransız futbolu için önemli bir isim. Kötü bir durum ama görevi bunu gerektiriyor. Maç boyunca farklı duygular içinde olacak. O her şeydem önce Fransız ve bu ülkenin futbolunda iz bırakmış bir isim. 51 gol ile Fransa Milli Takımı için en çok gol atan isim ve 123 maç ile en çok maça çıkan ikinci oyuncu. Yinede, Belçika Milli Takımı'nın galibiyeti için elinden gelen her şeyi yapacaktır." şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)