Ensonhaber.com'a dön

Alex'in derbi yorumu: Kadıköy'ün ağırlığını hissederler

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Alex, hafta sonu oynanacak derbide Galatasaraylı futbolcuların Kadıköy'de baskı hissedeceklerini ifade etti.

Yorum Yap

Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından Alex de Souza, Life Plus Tv'nin sorularını yanıtladı.

Alex'in açıklamaları şu şekilde;

"Türkiye'ye bana da iyi geldi. Türkiye'deki arkadaşlarımı da gördüm. Gelme amacım çok özlediğimden ve de G.Saray derbisi var. Anlamı ve önemi var bu derbinin benim için. Uzun süredir planlarımdaydı. Kardeşimle geldim. Hem derbiyi izleyelim hem de gezelim istedik. İmza gününü de yapalım dedik. Yani hepsi birlikte"

"Ayrıca gelme sebeplerimden biri de Taffarel. Lugano ile bir program çektik Brezilya'da. Yine aynı kanal için program çekeceğim. Taffarel ile de bir söyleşi yapacağım."

"GALATASARAYLILAR BASKI HİSSEDER"

"Oyuncular gelse de farklı isimler olsa da tarih vardır, yaşanmışlık vardır. Tarih anlatılır. G.Saraylılar geçmiş dönemden gelmiş skorların ağırlığını hisseder. Kulaklarının arkasında birileri hep "Kadıköy'e gidiyoruz" der. Yaşananlar soyunma odasında hatırlanır, nesilden nesile anlatılır"

"G.Saraylı oyuncular "Bu sefer son olacak. Yenmemiz lazım" diyerek hazırlıyor. F.Bahçe ise bu seri sürecek şeklinde düşünceleri var. İki taraf da soyunma odasında bu motivasyonla olur"

"Tarihsel süreç F.Bahçe'den yana" "İki tarafın da eşit avantajı şudur; iki hoca da camialarını iyi tanıyor. Üzerlerindeki baskıyı hisseden insanlar. İki hocanın da avantajı bu. Ama elbette F.Bahçe daha avantajlı. Tarihsel süreç ve saha avantajı onlardan yana."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)