Ensonhaber.com'a dön

Alper Potuk sözleşmesinde indirime gitti

Babasının hastalığı sonrası futbola konsantre olmakta zorlanan Alper Potuk'un, kendi isteği doğrultusunda maaşında %40 oranında indirime gidildi.

| Haber Merkezi
Alper Potuk sözleşmesinde indirime gitti
Yorum Yap

Fenerbahçe Kulübü, 2022 yılına kadar sözleşmesi olan Alper Potuk'un kendi talebi üzerine, sarı-lacivertli futbolcunun maaşında indirime gitti.

ALPER'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ 

Daha önce babasının hastalığı nedeniyle kendini futbola veremeyen Alper'in, hocası Ersun Yanal ile görüşerek, "İstenirse maaşımda indirime gidebilirim" dediği öğrenilmişti. 

Bunun üzerine Fenerbahçe, oyuncunun maaşında yüzde 40 oranında indirime gittiğini açıkladı ve Alper'e fedakarlığı için teşekkür etti.

KULÜPTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada "Futbol A takımı oyuncularımızdan Alper Potuk'un 31 Mayıs 2022'e kadar kulübümüzle olan mevcut sözleşmesi, kendi talebi üzerine ücretinde %40 oranında bir indirim yapılarak düzenlenmiştir. Sözleşmesinin süresi aynı kalmak koşulu ile, ücretinde kendi isteği ile %40'a varan ciddi bir oranda fedakarlık yapan oyuncumuz Alper Potuk'a, kulübümüze olan bu bağlılığı ve özverisi için teşekkür ediyoruz." denildi.

"FUTBOLDA EŞİNE AZ RASTLANIR BİR OLAY"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç sözleşme yenilenmesinin ardından "Alper Potuk, Fenerbahçe ailesine olan bağlığını bu büyük fedakarlıkla gösterdi. Bir oyuncunun sözleşme süresi aynı kalarak, daha önce yapılmış olan sözleşmesinde %40 oranında bir indirimi kendi isteğiyle gerçekleştirmesi futbol dünyasında eşine az rastlanır bir olay. Fenerbahçe ailesine kalpten bağlılığını gösteren Alper'e, bu örnek davranışı için tüm camiamız adına teşekkürlerimi iletiyorum. Umuyorum camiamızdan alacağı destekle futbol potansiyelini en iyi şekilde kullanarak bu sezonki şampiyonluk yolculuğumuza da önemli katkılarda bulunur." açıklamasını yaptı.

"BU DURUMA İLK DEFA RASTLIYORUM"

Sportif Direktör Damien Comolli ise "Bugüne kadar çalıştığım kulüpler ve oyuncular arasında böyle bir duruma ilk defa rastlıyorum. Bir oyuncu, daha 3 yıllık garanti sözleşmesi varken tüm alacaklarından %40 oranında vazgeçerek indirime gitmek istediğini yönetime iletiyor. Umuyorum bu sezon ortaya koyacağı saha içi performansı ile de şampiyonluk hedefimizin önemli bir parçası olacaktır." dedi

ALPER'DEN AÇIKLAMA

Öte yandan Alper Potuk, bu gelişmenin üzerine İnstagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Fenerbahçelilik, gerektiğinde elini taşın altına koymaktır."

"Taraftarlarımızın beklentilerini yeri geldiğinde karşıladım, yeri geldiğinde karşılayamadım. Bundan sonra birlik olma zamanı. Tüm takım arkadaşlarımla bu sene çubuklunun başarısı için son ana kadar mücadele edeceğiz. Hep birlikte omuz omuza şampiyonluğa yürüyeceğiz."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)