Ensonhaber.com'a dön

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye rüzgarı

Romanya'nın başkenti Bükreşte devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası2nda kadın güreşçiler 4 madalya birden kazanırken, sporcularımızın madalya sayısı 11'e ulaştı.

Yorum Yap

Türkiye’yi 76 kiloda temsil eden Avrupa ve Dünya şampiyonu güreşçi Yasemin Adar Avusturya’danMartina Kuenz’i 6-1 mağlup ederek altın madalya kazandı. Adar böylelikle dördüncü Avrupa şampiyonluğuna imza atmış oldu.

ÜÇ BRONZ MADALYA DAHA

50 kilodaki güreşçi Evin Demirhan üçüncülük beşincilik maçında Azeri Güreşçi Turkan Nasırova’yı 10-3 yenerek bronz madalya kazanmayı başardı.

BEDİHA SAYI TUŞUYLA

Türkiye’yi 55 kiloda temsil eden Bediha Gün de bronz madalya mücadelesinde muhteşem bir performans ortaya koydu. Belarustan Zalina Siudakova’yı 2 dakikalık süre içerisinde 10-0 teknik üstünlükle yenen Bediha, bronz madalyanın sahibi oldu.

59 kilodaki güreşçi, geçtiğimiz yılın Avrupa Şampiyonu Elif Jale Yeşilırmak ise üçüncülük beşincilik maçında Macar Ramona Galambos’i 5-1 yendi ve Avrupa üçüncüsü olan bir diğer güreşçi oldu.

MADALYA SAYISI 11 OLDU

Dün serbest stilde elde edilen 7 madalyanın ardından bugün kadınlarda aldığımız 4 madalya ile birlikte madalya sayısı 11’e ulaştı.

GREKOROMEN MİLLİ TAKIMIMIZ MİNDERE ÇIKIYOR

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda serbest stil ve Kadın maçlarının ardından Grekoromen stil müsabakaları da başlıyor. Grekoromen stilde ilk gün 55-63-77-87 ve 130 kilo müsabakaları yapılacak. Yarın mindere çıkacak olan güreşçiler ve rakipleri şunlar:

55 Kilo: Şerif Kılıç - Vitalii Kabaloev
63 Kilo: Rahman Bilici - Mihai Radu Mihut
77 Kilo: Fatih Cengiz - Leos Drmola
87 Kilo: Metehan Başar - Dimitrios Tsekeridis
130 Kilo: Rıza Kayaalp - Ante Milkovic

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)