Ensonhaber.com'a dön

Belhanda, Suudi Arabistan yolcusu

Galatasaray'ın Faslı oyuncusu Younes Belhanda, Suudi Arabistan ekibi Al İttihad'ın kendisine yaptığı 5.5 milyon euroluk yıllık ücreti kabul etti ve ayrılmak istediğini kulübe iletti.

Belhanda, Suudi Arabistan yolcusu
Yorum Yap

Galatasaray'da devre arası transfer döneminde sürpriz gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Serdar Aziz ve Eren'in satış listesine konması, Rodrigues'in satılmasından sonra bir ayrılık daha kapıda.

AL İTTİHAD'LA 5.5 MİLYON EUROYA ANLAŞTI

BİP Spor'un haberine göre Al Ittihad, Younes Belhanda'ya yıllık 5.5 milyon Euro garanti ücreti kabul ettirdi.

Belhanda ise gelen teklifin ardından ayrılmak istediğini Galatasaray yönetimine iletti. Suudi Arabistan basını, geçtiğimiz günlerde Belhanda'nın Çarşamba günü Al Ittihad ile sağlık kontrolünden geçeceğini öne sürmüştü.

İLK TEKLİFİ REDDETMİŞTİ

Galatasaray'da net 3.25, bonuslarla ise 4 milyon euroya yakın maaş kazanan Belhanda, Al Ittihad'dan gelen ilk teklifi ''Galatasaray'da kazandığımdan aynı paraysa niye Suudi Arabistan'a gideyim'' diyerek reddetmişti.

9 MİLYON EUROYU GALATASARAY KABUL ETTİ

Galatasaray, Al Ittihad Kulübü ile Belhanda'nın transferi konusunda anlaşmaya vardı. Al Ittihad Belhanda için Galatasaray'a 9 milyon euro bonservis bedeli ödemeyi kabul etti. Slaven Bilic'in çalıştırdığı Al Ittihad, devre arası transfer döneminde daha önceden de Garry Rodrigues'i kadrosuna katmıştı.

Sporda günün önemli gelişmeleri VİDEO

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)