Ensonhaber.com'a dön

Benzema 1 milyar euro

Real Madrid'in sözleşmesini 2021 yılına kadar uzatmayı planladığı Benzema için astronomik bir serbest kalma bedeli belirlediği iddia edildi.

Yorum Yap

France Football Dergisi, Real Madrid'in Karim Benzema'nın sözleşmesini 2021'e kadar uzatacağını ve 2009'da ilk kontratında 41 milyon Euro olan serbest kalma bedelinin 1 milyar Euro'ya yükseltileceğini yazdı.

BENZAMA'YLA SÖZLEŞME UZATILACAK

Yeni sözleşmenin bu ay içinde imzalanacağını ileri süren France Football Dergisi'ne göre, eflatun-beyazlıların tarihindeki en golcü sekizinci isim olan 29 yaşındaki futbolcunun yeni sözleşmesinde "1 milyar euro karşılığında serbest kalma" hükmü yer alacak.

Real Madrid, 2009 yılında Lyon'dan transfer ettiği Benzema'nın serbest kalma bedelini o dönemde 41 milyon Euro olarak belirlemişti. Şampiyonlar Ligi tarihinin en golcü Fransız futbolcusu olan Benzema için bu denli yüksek bir serbest kalma bedelinin tercih edilmesinin nedeni olarak, transfer piyasasının geldiği nokta gösteriliyor.

Paris Saint Germain, bu transfer döneminde Barcelona'dan Neymar'ı, 222 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödeyerek kadrosuna katmıştı. Real Madrid, geçtiğimiz yıl sözleşmesini yenilediği Cristiano Ronaldo'nun kontratına da 1 milyar euroluk serbest kalma maddesi yazmıştı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)