Ensonhaber.com'a dön

Beşiktaş'ta Aboubakar seferi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Aboubakar için önümüzdeki hafta içinde Portekiz'e giderek Porto yetkilileriyle masaya oturacağı öğrenildi.

Beşiktaş'ta Aboubakar seferi
Yorum Yap

Geçtiğimiz sezon büyük umutlarla transfer edilen Alvaro Negredo'nun bekleneni vermemesi nedeniyle forvet hattında büyük sıkıntı yaşayan Beşiktaş, yeni sezonda da aynı krizi yaşamamak için düğmeye bastı.

Negredo'nun maliyetinden kurtulmak için gelecek her teklifi değerlendirecek olan Siyah-Beyazlı kurmaylar, diğer yandan da yeni santrfor konusunda Vincent Aboubakar isminde karar kıldı.

İki sezon önce Beşiktaş'ta forma giyen, attığı gollerle şampiyonlukta pay sahibi olan Kamerunlu golcüyü yeniden kiralamak isteyen Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman'ın önümüzdeki hafta içinde Portekiz'e giderek Porto yetkilileri ile masaya oturacağı öğrenildi.

YİNE KİRALANACAK

Teknik direktör Şenol Güneş'in golcü sorununun acilen çözülmesi yönünde verdiği raporun ardından Aboubakar'da karar kılan Orman'ın, daha önce olduğu gibi yıldız oyuncunun kiralanması yönünde teklifini sunacağı öğrenildi.

Porto'ya 1 yıllık kiralama bedeli olarak 2,5 milyon euro ödemeyi planlayan başkan Orman'ın, Aboubakar'a da 3 milyon euro civarında bir bütçe ayıracağı öğrenildi.

Birçok kulübün peşinde olmasına karşın Kamerunlu oyuncunun, Beşiktaş'a geri dönmek istemesini koz olarak kullanacak olan Fikret Orman'ın "Haftaya Aboubakar'ı alıp geleceğim" dediği belirtildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)