Ensonhaber.com'a dön

Bülent Korkmaz: Serdar Aziz G.Saray için doğru tercih

Galatasaray’ın eski efsane kaptanlarından Bülent Korkmaz, Serdar Aziz transferini değerlendirdi.

Yorum Yap

Bülent Korkmaz: Serdar Aziz G.Saray için doğru tercih

Kariyeri boyunca, 17 yaşından beri sadece Sarı-Kırmızılı formayı giyen, Galatasaray’da kaptanlık da, hocalık da yapan, Türk futbol tarihinin en iyi stoperlerinden Bülent Korkmaz, Galatasaray’ın yeni transferi Serdar Aziz’i değerlendirdi.

"ÇOK ÇALIŞMALI"

“Serdar Aziz, Galatasaray formasını giydiğinde, hep kazanmak isteyen bir takımın parçası olduğunu unutmamalı. Galatasaray doğru ve takıma faydalı olacak bir transfer yaptı. Ancak Serdar sürekli oyunun içinde kalmalı ve pozisyon bilgisini geliştirmeli. Bunun için de çok çalışması gerekiyor. Sonuçta milli takım oyuncusu olmasına rağmen, sakatlığı nedeniyle Fransa’ya gidemedi. Bu sorunu bir an önce çözmeli ve sürekli oynamalı…”

SÜREKLİ KAZANMA BİLİNCİYLE OYNAMALI

“Hava topları çok iyi. Buna karşın çabuk olmalı ve savunmayı organize etmek için de çaba göstermeli. Evet, Bursaspor büyük bir camia, ancak Galatasaray da büyük bir camia olmanın yanı sıra sorumluluğun üst seviye olduğu bir yer. Dediğim gibi, hedefi sürekli ve sadece kazanmak olan bir takımda oynadığının, her dakika farkında olmalı."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)