Ensonhaber.com'a dön

Gay hakeme CHP sahip çıktı

O artık hakem değil belediyeci..

Gay hakeme CHP sahip çıktı
Yorum Yap

TÜM KAPILAR KAPANINCA..
Türkiye’de en cesur kimliklerden birisi olarak dikkat çeken ve "gay olduğu için kendisine futbol sahalarında hakemlik yaptırılmadığını" iddia eden Halil İbrahim Dinçdağ, Merkez Hakem Kurulu’ndan veto yedikten sonra çaresiz kaldı. Cinsel tercihi farklı olan birçok insan gibi o da hangi kapıyı çaldıysa yüzüne kapandı, ne yaptıysa iş bulamadı. En sonunda da cesaretini toplayıp CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’i aradı. "Deşifre oldum, kimse iş vermiyor. Ne olur yardım edin" diyen gay hakemin bu çığlığı yanıtsız kalmadı.

HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
Takvim’in haberine göre Milletvekili Sevigen, hemen kendi partisinden olan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi aradı. Durumu anlatıp Dinçdağ’a yardımcı olup olamayacağını sordu. Sevigen’den gelen bu rica da elbette yerine getirildi. Ataşehir Belediyesi yetkilileri Dinçdağ’ı arayarak, iş görüşmesine çağırdı. Kısa süre sonra da Türkiye’nin gay hakem olarak tanıdığı Dinçdağ, belediyenin Halkla İlişkiler Bölümü’nde göreve başladı. Dinçdağ, "Bana sahip çıkan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. (Habertürk)


AYŞE ARMAN’IN ÇABALARI BOŞA ÇIKTI
Hürriyet yazarı Ayşe Arman, Dinçdağ’ın uğradığı haksızlığa köşesinden başlattığı anket ve yazı dizisiyle destek vermişti. Arman ayrıca MHK Başkanı Oğuz Sarvan’la kounu görüşmüş, hatta Sarvan’dan söz almıştı.

 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)