Ensonhaber.com'a dön

Bolt’a Berlin Duvarı hediye ettiler

Dünya rekortmeni atlet, ARTIK REKORLAR YOK dedi.

Yorum Yap
12. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 100 ve 200 metre finallerinde dünya rekorları kırarak altın madalyalar kazanan Jamaikalı atlet Usain Bolt’u onurlandırmak amacıyla, kendisine eski Berlin Duvarı’nın bir parçası hediye edildi.

Berlin’deki ’’Champions Club’’un merkezinde düzenlenen bir törenle Bolt’a, üzerinde 100 metre koşusunu yaparken bir resminin boyalı olduğu duvar parçası, Berlin Eyaleti Başbakanı Klaus Wowereit tarafından takdim edildi.

Wowereit burada yaptığı konuşmada, ’’Bolt, aşılamaz gibi görünen duvarların da yıkılabileceğini göstermiştir’’ şeklinde konuştu.

Bolt da, Berlin’i ve özellikle Olimpiyat stadındaki mavi renkteki koşu pistini hiç bir zaman unutmayacağını söyledi ve Wowereit’a yarışlarda kullandığı kavuniçi renkli orijinal ayakkabılarını hediye etti.

Söz konusu duvar parçasının Berlin’in tanınmış meydanlarından Potsdamer Platz’dan alındığı bildirildi.

Soğuk Savaş döneminde Batı ve Doğu Berlin’i birbirinden ayırmak amacıyla 13 Ağustos 1961 tarihinde inşaasına başlanan Berlin Duvarı Federal Almanya Cumhuriyeti’yle eski Doğu Almanya’nın birleşmesinden sonra 1989 yılında yıkılmıştı.

Bolt, daha önce yaptığı bir açıklamada da, artık yorulduğunu ve Dünya Şampiyonası’nın sona ermesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek, ’’Artık dünya rekorları yok’’ diye konuştu.

Kendisi için altın madalyaların rekorlardan daha önemli olduğunu ifade eden Bolt, ’’Rekorlar gelip geçicidir’’ dedi.

Bolt, sadece kendi ülkesindeki değil, tüm dünyadaki gençlere de örnek olmak istediğini kaydetti.

AA

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)