Ensonhaber.com'a dön

Hedefim 7 metre atlamak

Bayanlar uzun atlamada Türkiye’ye ilk bronz madalyasını kazandıran Karin Melis Mey, hedefinin 7 metre atlamak olduğunu söyledi.

Yorum Yap
Dünya Atletizm Şampiyonası’nda bayanlar uzun atlamada Türkiye’ye ilk bronz madalyasını kazandıran Karin Melis Mey, hedefinin 7 metre atlamak olduğunu söyledi.

Milli atlet, Berlin’de 12. kez düzenlenen dünya şampiyonasının ardından yeğeninin düğünü için gittiği Güney Afrika’dan saat 13.00’de İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı’nda çiçeklerle karşılanan Melis Mey, 11 atlet arasında üçüncü denemesinde 6.80 metre atlayıp bronz madalyaya ulaşmanın onur ve mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Aldığı dereceden çok, Türkiye adına yarışma fırsatı bulduğu için daha mutlu olduğunu belirten Mey, ’’Bana böyle büyük bir müsabakada Türkiye’yi temsil etme fırsatı verildiği için teşekkür ederim. Rakiplerim çok sıkıydı. Özellikle son deneme oldukça heyecanlıydı. Hedefim bundan sonra 7 metre ve üzerinde atlamak.’’ dedi.

Fenerbahçe Kulübü sporcusu olan milli atlet, Burhan Felek Ekrem Koçak Atletizm Pisti’nde bugün gerçekleştirilen Büyükler Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda 6.40 civarında atlamayı planladığını söyledi.

Karin Melis Mey, dünya şampiyonasında erkekler 100 metre finalinden çok etkilendiğini de sözlerine ekledi.


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)