Ensonhaber.com'a dön

Şampiyon atlet çift cinsiyetli çıktı

Şampiyon atlet Semenya’nın hem kadın hem erkek cinsel organlarına sahip olduğu iddia edildi.

Şampiyon atlet çift cinsiyetli çıktı
Yorum Yap

Bugün yayınlanan raporlara göre dünya şampiyonu atlet Semenya’nın Hermafrodit, yani çift cinsiyetli, olduğu iddia edildi. Altın madalya sahibi güney afrikalı Semenya’nın (18) hem kadın hem erkek cinsel organlarına sahip olduğu belirtiliyor.

MADALYA ELİNDEN ALINABİLİR
Semenya’nın 800 metrelik inanılmaz koşusunun ardından bu testleri isteyen Uluslararası atlet Federasyonu’na yakın kaynaklar, bu sonucun madalyanın elinden alınması anlamına gelebileceğini belirtiyorlar.

iddiaya göre Semenya’nın rahmi veya yumurtalıkları yok fakat vücudunun iç kısmında testosterone yani erkeklik hormonu salgılayan testisleri var.Semenya’nın cinsiyeti konusunda yapılan spekülasyonlar büyük tartışmalara neden oluyor. Güney Afrikalı politakacılar bu tarz açıklamaları "ırkçı ve ayrımcı" olarak nitelendiriyorlar. Doğum belgesi genç kadının bir kız olarak dünyaya geldiğini gösteriyor ve yapılan idrar testlerinde normalin üstünde erkek hormonlarına rastlandığı halde bunun referans değerin çok üstüğnde olmadığı da bilniyor.

Uluslararası atlet Federasyonu’ndan bir kaynak bugün ." Semenya’nın çift cinsiyetli olduğuna dair artık kesin kanıt var. Fakat bu konu Afrika Atlet Federasyonu ve Güney Afrika ile araları bozuyor. Herşey kitabına göre yapılmalı. Bizim bulgularımızda bir kuşkuya yer yok. Yapılan birçok tetkik var. Tanı koyulması eskisine göre daha kolay. Bizim için şimdi asıl sorun, bunun artık çok özele girmiş olması. Yani artık "gerçek bir kadın" olmadığı konusu çok hasas.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)