Ensonhaber.com'a dön

Halterde ’Şimşek’ çaktı

Dünya Şampiyonası’nda Sibel Özkan ve Nurcan Taylan’ın ardından yüzümüz Sibel Şimşek’le güldü

Yorum Yap

Güney Kore’de süren Dünya Halter Şampiyonası’nda Türkiye ilk madalya sevinçini Sibel Özkan ve Nurcan Taylan’la yaşamıştı. Ancak iki haltercimizin ardından Ay-Yıldızlı ekibimiz bir türlü derece elde edemedi. Şampiyonanın bitimine 4 günü kala madalya kazanma umutlarımız tükenirken, Sibel Şişmek gönüllere su serpti. 63 kiloda podyuma çıkan haltercimiz, silkmede gümüş, toplamda ise bronz madalyaya uzandı.

Koparmada dördüncülükte kaldı
Koparmada 108 kilo kiloyu ikinci hakkında kaldıran  ve son denemesinde 111 kiloda başarılı olamayan Şimşek bölümü 4. sırada bitirdi. Silkmede ise Sibel, sırasıyla 128, 131 ve 135 kiloları kaldırmayı başardı. Şimşek, 135 kiloluk derecesi ve yarışma tartısı farkıyla gümüş kazandı. Toplamda da 243 kiloluk derece elde eden Şimşek, bronz madalyanın sahibi olurken Kazakistan’dan Maneza 246 kilo ve yarışma tartısıyla altın, Rus Svetlana yine 246 kilo ve yarışma tartısıyla gümüş madalya elde etti.

‘Altın kısmet değilmiş’
Şampiyona için iyi hazırlandığını belirten Sibel Şimşek, “Koparmada istediğim gibi yarışamadım. Ancak silkmede istediğim kaldırışları yaptım. Madalyam altın olabilirdi. Kazak sporcu beklenmedik bir derece kaldırdı. Demek ki kısmet değilmiş” dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)