Ensonhaber.com'a dön

Marion Jones’un hedefi WNBA

34 yaşındaki Amerikalı eski atlet Marion Jones, basketbola dönmek istediğini açıkladı.

Yorum Yap

Amerikalı eski sprinter Marion Jones, kariyerine yeni bir sayfa açmak istiyor. Doping konusunda yalan söylediği için altı ay hapis yatan Jones, eylül ayında serbest kaldığından bu yana basketbol antrenmanları yapıyor.

New York Times gazetesine “Basketbol oynamanın ilginç bir yolculuk olacağını düşünüyorum” diyen 34 yaşındaki Jones, ekim ayından bu yana WNBA takımlarından San Antonio Silver Stars’ın yardımcı antrenörleriyle birlikte basketbol idmanları yapıyor. “Genç insanlara vereceğim mesajı daha büyük bir platforma taşımak istiyorum” diyen Jones, basketbolun onun ikinci şansı olduğunu söyledi.

Üniversitede basketbol oynayan Marion Jones, 1994 yılında NCAA şampiyonu olan North Carolina Üniversitesi’nde oyun kurucu pozisyonunda ilk beş çıkıyordu. Bu kış Avrupa’da oynamak istediğini söyleyen Marion Jones, 2010 yazında da WNBA’de forma giymek istediğini belirtti.

060819_jones_vmed_4p_widec.jpg

San Antonio Silver Stars’ın baş antrenörü Dan Hughes, henüz yardımcılarıyla konuşmadığını söylerken, geçmişin geçmişte kaldığını ve Marion Jones’un şimdiki durumuyla değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

marionjonessss_widec.jpg

Marion Jones, 2007 ekim ayında 2000 ve 2001 yıllarında yasaklı madde kullandığını itiraf etmiş ve altı ay hapis cezası almıştı. Jones ayrıca 2000 olimpiyat oyunlarında kazandığı beş madalyayı iade etmek zorunda kalmıştı. IAAF tarafından iki yıl ceza alan Marion Jones, atletizmden emekli olduğunu açıklamıştı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)