Ensonhaber.com'a dön

Süreyya Ayhan Federal Mahkeme’ye gidiyor

Pistlerden ömür boyu men cezası alan Süreyya Ayhan Kop’un İsviçre Federal Mahkemesi’ne başvuracağı ifade edildi.

Yorum Yap

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) verdiği "pistlerden ömür boyu men" cezasını İsviçre Federal Mahkemesi'ne taşımaya hazırlanıyor.

BAŞVURU İÇİN HAZIRLIKLAR YAPIYORUZ
Kop ailesinin avukatı Osman Buldan, yaptığı açıklamada, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin verdiği kararın kendilerine ulaştığını kaydetti. Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop'un davayı İsviçre Federal Mahkemesi'ne "taşımak" istediklerini anlatan Buldan, şöyle konuştu:"CAS'ın kararı 1 Aralık 2009 tarihinde elimize ulaştı. Karar, bir çok yönüyle savunmamızla bağdaşmıyor. Tarafgir bir karar verildiği konusu netleşti. İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvuruda bulunmak için gerekli hazırlıkları yapıyoruz. Bir aylık süremiz, 1 Ocak 2010 tarihinde sona erecek. Dava başvurumuz için yeterli süremiz var."

HAKKIMIZI SONUNA AKDAR ARAYACAĞIZ
Milli atletin eşi ve antrenörü Yücel Kop da davaya hazırlandıklarını kaydetti. Davada "ihlal" bulunduğunu dile getiren Kop, "Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğiz" diye konuştu.

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop'a Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Tahkim Kurulu tarafından verilen 4 yıllık müsabakalardan men cezası, sporcunun indirim talebiyle başvurduğu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından ömür boyu mene çevrilmiş, eşi ve antrenörü Yücel Kop'a verilen 2 yıllık ceza ise kaldırılmıştı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)