Ensonhaber.com'a dön

Milli güreşçi hayatını kaybetti

Dünya Şampiyonu güreşçilerimizden 39 yaşındaki Zekeriya Güçlü hayatını kaybetti.

Yorum Yap

Bir süredir safra kesesi ve pankreasındaki rahatsızlık sebebiyle tedavi gören Dünya şampiyonu milli güreşçi Zekeriya Güçlü, tedavi gördüğü İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

zekeriyagucluuuuu_widec.jpg

39 yaşındaki Güçlü, 1990 Dünya Gençler, 1997 Dünya Şampiyonu ve 1997 Akdeniz Oyunları şampiyonu olmuştu.

2009 yılının Kasım ayında, safra kesesindeki taşın pankreas kanalına düşerek tıkanmaya yol açması nedeniyle aniden fenalaşan ve İstanbul Avcılar'da bir özel hastaneye kaldırılan Zekeriya Güçlü, yaklaşık 1 ay süreyle burada tedavi gördükten sonra, Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakledilmişti. 2 ayı aşkın süredir bu hastanede tedavi gören Zekeriya Güçlü, dün akşam safra kesesinden ameliyat edildikten sonra, yeniden ağırlaştı ve bu sabah hayata gözlerini yumdu.

Zekeriya Güçlü'nün yarın İstanbul Avcılar'da toprağa verileceği bildirildi.

ZEKERİYA GÜÇLÜ KİMDİR?
1971 yılında Bulgaristan'da dünyaya gelen Zekeriya Güçlü, 1983 yılında güreşe başladı ve İstanbul Gemi Sanayi Kulübü'nde güreş yaptı.

Serbest stil güreşte, 1990 yılında ümitler Balkan ve gençler dünya şampiyonu, 1991 yılında ümitler dünya ikincisi ve Balkan şampiyonu, 1992 yılında ümitler Avrupa şampiyonu, 1997'de Akdeniz Oyunları şampiyonu ve 1997 yılında da Rusya'nın Krasnoyarsk kentinde büyükler kategorisinde 125 kilo dünya şampiyonu oldu.

Zekeriya Güçlü evli ve iki kız çocuğu babasıydı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)