Ensonhaber.com'a dön

Marion Jones geri döndü

Amerikalı Atlet Marion Jones, basketbola geri dönüş yaptı.

Yorum Yap

Parlak kariyeri doping skandalı ile son bulan Amerikalı Atlet Marion Jones, ilk göz ağrısı basketbola geri döndü. Jones, WNBA takımlarından "Tulsa Shock" ile sözleşme imzaladı.

İTİRAF ETTİ HAPİS YATTI
Kariyerine basketbolcu olarak başlayan Marion Jones'un yıldızı bir sprinter olarak parladı. 2000 Sydney Iolimpiyatları’nda kariyerinin zirvesine çıkan jones,  doping yaptığını itiraf edince, hem 5 olimpiyat madalyası elinden alındı hem de federal savcıya yalan söylediği gerekçesiyle bir süre hapis yattı.

marion-jones_7548.jpg

BASKETBOLA GERİ DÖNDÜ
Bir zamanlar "Dünyanın En Hızlı Kadını" olarak bilinen jones,34 yaşında ilk göz ağrısı basketbol ile kariyerinde yepyeni bir sayfa açmak istiyor. 1994'de Ulusal Şampiyona’yı kazanan "North Carolina" Üniversitesi'nin oyun kurucusu olarak görev yapan Jones, WNBA takımlarından Tulsa Shock ile sözleşme imzaladı.

marionjones1.jpg

"HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM"
Bir zamanların ‘Altın Kızı’,  ilk kez WNBA'de forma giyeceği için çok heyecanlı. Kendisine böyle bir fırsat tanıdığı için Shock yönetimine teşekkür eden Jones; "Bu sadece basketbola dönmemle ilgili değil... Benim gibi 2. bir şans yakalamak isteyen herkese hikayemi anlatmak. İlham kaynağı olmak istiyorum" diye konuştu.

Marıon Jones'un, doping skandalı ile lekelenen kariyerini yeniden ayağa kaldırıp kaldıramayacağını ise zaman gösterecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)