Ensonhaber.com'a dön

Kuralar çekildi

Antalya’da düzenlenecek 4. Dünya Plaj Hentbol Şampiyonası’nın kuraları çekildi.

Yorum Yap

Muratpaşa Belediyesi Toplantı Salonu'ndaki kura çekimine, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) Asbaşkanı Miguel Roca, IHF Plaj Hentbol Komisyonu Başkanı Giampiero Masi, Türkiye Hentbol Federasyonu Asbaşkanları Bilal Erdoğan, Asri Cenk Kaptan ve Türkiye Hentbol Milli Takımı yetkilileri katıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, ön hazırlıkları devam eden şampiyonaya kadar tüm altyapı çalışmalarının tamamlanacağını söyledi. Şampiyonanın hem kente, hem de Türk sporuna katkı sağlayacağını belirten Evcilmen, tüm takımlara başarılar diledi.

IHF Plaj Hentbol Komisyon Başkanı Giampiero Masi ise Antalya'da bulunmaktan ve şampiyonanın burada yapılmasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti. Görsel açıdan önemli bir organizasyon olduğunu dile getiren Masi, Muratpaşa Belediyesine ve Türkiye Hentbol Federasyonuna ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

ŞAMPİYONA 22-27 HAZİRAN'DA

Türkiye Hentbol Federasyonu ve Muratpaşa Belediyesi işbirliğinde gerçekleşecek şampiyonaya, toplam 18 ülkeden 24 takım katılacak. 22-27 Haziran tarihleri arasında yapılacak şampiyonada mücadeleler, Lara Plajları'nda gerçekleşecek.

Şampiyonada, kura çekiminin ardından gruplar şöyle oluştu:

ERKEKLER KATEGORİSİ:
Grup (A)

Türkiye
Brezilya
İspanya
Umman
Macaristan
Libya

Grup (B)

Danimarka
Hırvatistan
Mısır
Katar
Rusya
Avustralya

BAYANLAR KATEGORİSİ:
Grup (A)

Danimarka
Hırvatistan
İtalya
Japonya
Ukrayna
Yeni Zelenda

Grup (B)

Türkiye
İspanya
Brezilya
Çin
Norveç
Macaristan

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)