Ensonhaber.com'a dön

En iyisi Elvan

Milli atlet Elvan Abeylegesse, Avrupa Atletizm Birliği (EAA) tarafından düzenlenen ankette, Şubat ayının bayan atleti seçildi.

Yorum Yap

EAA'nın internet sitesindeki haberde, 19 Şubat'ta Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Resül-Hayme Emirliği'ndeki RAK Yarı Maratonu'nda birinci olan Elvan Abeylegesse'nin Şubat ayının bayan atleti seçildiği belirtildi.

YILIN EN İYİ DERECESİ ELVAN'DAN
Yarışta 1.07.07'lik derecesiyle Türkiye rekoru kırarak birinci olan Elvan'ın elde ettiği bu derecenin yılın en iyi derecesi olduğu kaydedildi.

Haberde, Elvan Abeylegesse'nin, Pekin'de 2008'de düzenlenen olimpiyatlarda 5 bin ve 10 bin metrede gümüş madalya elde ettiği hatırlatıldı ve bu yaz Barcelona'da düzenlenecek Avrupa Atletizm Şampiyonasında 5 bin ve 10 bin metrede yarışmayı planladığı belirtildi.

Oylamada, bayanlarda 2. sırayı uzun atlamada yarışan Hırvat Blanka Vlasiç, 3. sırayı milli atlet Alemitu Bekele aldı. Haberde Bekele'nin, Stockholm'de düzenlenen Avrupa Kapalı Salon Atletizm Şampiyonasında 5 bin metrede 14.46.44'lük derecesiyle Avrupa rekoru kırdığı hatırlatıldı.

EAA'nın anketinde erkeklerde ayın sporcusu İrlandalı David Gillick seçildi. Avrupa Kapalı Salon Atletizm Şampiyonası'nda 2 kez 400 metrede birinci olan Gillick, Birmingham'daki Şampiyonada 45.52'lik derecesiyle 400 metrede kendisine ait olan İngiltere rekorunu egale etmişti. EAA, 2007'nin ocak ayından beri her ay Avrupa'da ayın erkek ve bayan atletlerini seçiyor. Oylama halk, medya mensupları ve EAA uzmanlarının oylarıyla yapılıyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)