Ensonhaber.com'a dön

Erdoğan: Yeteneğimizin yanına oyun zekasını da eklemeliyiz

Galatasaray Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, Ewe Baskets maçının ardından konuştu. Tecrübeli antrenör, "Yetenek size maç kazandırabilir ama şampiyon yapmaz" dedi.

Yorum Yap

Galatasaray Doğa Sigorta Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, ULEB Avrupa Kupası D Grubu'nda EWE Baskets'i 92-79 mağlup ettikleri maçta, önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

"ÇEYREK SONLARINDA YAPTIĞIMIZ HATALAR KABUL EDİLEMEZ"

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Erdoğan, oyuncularını tebrik ederek şu ifadeleri kullandı:

"Maçın öncesinde oyuncularıma rakibin ne kadar tehlikeli olduğunu anlattım. Maçın içinde tempomuzu artıramazsak ve rakibimize fırsat verirsek maçı kaybedebileceğimizi söyledim. Beni çok iyi dinlememişler ki; ilk çeyrekte kendi oyunumuzu sergileyemedik ve düşük enerji ile oynadık. İkinci ve üçüncü çeyrekte tempomuzu artırdık ve boş sahayı kullanarak sayılar ürettik. Yine de çok fazla basit hata yaptık. Çeyrek sonralarında yaptığımız hatalar çok da kabul edilebilir değil."

Daha iyi basketbol oynamaları gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "92 sayı atmış olabiliriz ancak attığımız basketlerin çoğu organizasyon dışı hücumlardan geldi. Yetenek size maç kazandırabilir ancak sizi şampiyon yapmaz. Yeteneğimizin yanına oyun zekasını da eklememiz gerekiyor. Bu galibiyetten dolayı mutluyum. Çok önemli bir galibiyet aldık." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)