Ensonhaber.com'a dön

F2’de büyük kaza sonrası yarış iptal oldu

Formula 2'de Belçika Grand Prix'inin ilk yarışının ikinci turunda büyük bir kaza yaşandı ve yarış iptal edildi.

| Haber Merkezi
F2’de büyük kaza sonrası yarış iptal oldu
Yorum Yap

Formula 2'nin Belçika Grand Prix'inde  yapılan yarışta korkutucu bir kaza yaşandı ve yarış iptal edildi.

F2’de büyük kaza sonrası yarış iptal oldu

Yarışın ikinci turunda Raidillon'da aracının kontrolünü kaybeden Guliano Alesi spin attı ve Anthoine Hubert, rakibinden kaçınmaya çalışırken bariyerlere çarptı.

Darbenin etkisiyle Hubert'in aracı piste geri savruldu ve Alfa Romeo Formula 1'in genç sürücüsü Juan Manuel Correa, Hubert'e çok yüksek hızda çarptı.

İKİ ARAÇ DA İKİYE BÖLÜNDÜ

Kazadan sonra her iki aracın da ikiye bölündüğü görüldü. 

Pilotlardan Marino Sato'nun da kazaya karıştığı ve sonrasında kaza bölgesinden uzaklaştığı görüldü. Kazanın olduğu yerde çok sayıda ilk yardım ekibi bulunurken, yarış kontrol ekibi, yarışın yeniden başlatılmayacağını açıkladı.

ANTHOİNE HUBERT HAYATINI KAYBETTİ

Hastaneye kaldırılan ve hemen tedavi altına alınan Hubert, TSİ 19:35'te hayatını kaybetti. FIA, yaptığı açıklamada Hubert'ın hayatını kaybettiğini doğruladı.

Geçen yıl GP3'te şampiyonluğa ulaşan Hubert, Paul Ricard ve Monako Formula 2 yarışlarında zafere ulaşmayı başarmıştı. Büyük Formula 2 takımlarının dikkatini çeken Hubert'ın gelecek yıl da seride kalması bekleniyordu.

Yapılan açıklamada Hubert'a yüksek süratle çarpan Correa'nın da hastaneye götürüldü ve durumunun stabil olduğu açıklandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)