Ensonhaber.com'a dön

F.Bahçe stadında minik G.Saraylıya yapılan ayıp

Bir organizasyon kapsamında, Fenerbahçe stadını gezmek için gelen minik Galatasaray taraftarına yapılan davranış büyük tepki çekti.

F.Bahçe stadında minik G.Saraylıya yapılan ayıp
Yorum Yap

Minik bir Galatasaray taraftarı, Fenerbahçe Ülker Stadı'nı gezmek için turla birlikte stadyuma geldi. Minik taraftara yapılan muamele sosyal medyada gündem oldu

G.SARAYLI POLARI TERS ÇEVRİLDİ

Stadyum turuna Galatasaray polarıyla gelen minik taraftarın üzerindeki polar ters çevrildi.

Sarı-kırmızılı polarını ters giyen taraftar stada alındı ve tura katıldı. Küçük çocuğun böyle bir uygulamaya maruz kalması büyük tepkilere neden oldu.

Galatasaray yöneticilerinin minik taraftarı pazar günü Başakşehir'le oynanacak maça davet edeceği ifade edildi.

FENERBAHÇE'DEN CEVAP GELDİ

Fenerbahçe, statta yaşanan olayla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Sarı-lacivertliler olayla ilgililerinin bulunmadığını ifade ederek her şeye rağmen tura gelen kişileri uyaracaklarını belirtti.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle:

"Bugün sosyal medyada oluşturulmaya çalışılan suni gündem üzerine bir bilgilendirme yapma gerekliliği doğmuştur. Kulübümüz tarafından gerçekleştirilen stat ve müze turuna katılan bir çocuğumuzun fotoğrafı üzerinden yanlış bir algı yaratılmaktadır.

Uzun süredir gerçekleştirdiğimiz stat ve müze turlarında birçok takım taraftarları çocuğumuz rahatlıkla ve mutlulukta geziye katılmakta, Fenerbahçemiz ile tanışmakta, tarihimizle buluşturulmaktadır.

Bugüne kadar stadımızı gezen binlerce çocuğumuz hiçbir engel ve sorunla karşılaşmadan stadımızdan mutlulukla ayrılmıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, hangi takımı tutarsa tutsun, tüm çocuklarımız bizim çok özel ve önemlidir; çocukların yer aldığı her konu ve organizasyon da en hassas noktamızdır.

Bu noktada Galatasaraylı çocuğumuzun yaşadığı söylenen 'kıyafetini ters giydirme' konusunun kulübümüz ile kesinlikle bir ilgisi bulunmamaktadır.

Ancak söz konusu turlarda bu tip olayların bir daha yaşanmaması için kulübümüz dışında turlarda görev alan üçüncü parti yetkili ve ilgililere de gerekli uyarılar yapılacaktır.

Kapılarımız hangi takımın taraftarı olduklarından bağımsız olarak tüm miniklerimize her zaman sonuna kadar açıktır."


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)