Ensonhaber.com'a dön

Fenerbahçe'de Baroni ile yollar ayrıldı

Fenerbahçe'de gelecek yıl kadroda düşünülmeyen Cristian Baroni ile yollar ayrıldı.

Fenerbahçe'de Baroni ile yollar ayrıldı
Yorum Yap

Fenerbahçe'de Baroni ile yollar ayrıldı

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Fenerbahçe, yabancı oyuncularını birer birer gönderiyor... Stoch ve Krasic’in ardından Cristian Baroni’nin kaderi de belli oldu. Başkan Aziz Yıldırım, Brezilyalı yıldızı kulübe çağırarak bir görüşme yaptı.

Başkan Yıldırım’ın bu toplantıda Cristian’a “Sen bizim evladımızsın. Bugüne kadar verdiğin emeklerden dolayı teşekkür ederim. Sana her zaman kapımız açık. Bu kulüp, senin hizmetlerini unutmayacak. Çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshetti.

ALACAKLARI ÖDENECEK

Cristian’ın Fenerbahçe’den 1 milyon 800 bin Euro alacağı var. Yıldız oyuncuya bu paranın 500 bin Euro’su peşin, kalanı da taksitler halinde ödenecek. Cristian da Başkan Yıldırım’ın bu samimi yaklaşımı karşısında jest yaparak bir kulüple anlaşması halinde kendisine ödenecek parayı, Fenerbahçe’den alacağı olan 1 milyon 300 bin Euro’dan düşeceğini söyledi. Anlaşma sonrasında sözleşmenin feshedildiği TFF’ye bildirildi.

ŞİMDİ SIRA YOBO'DA

Bu gelişmenin ardından gözler Joseph Yobo’ya çevrildi. Nijeryalı yıldız, yıllık kazancı olan 2 milyon Euro’yu almakta diretiyor. Fenerbahçe Yönetimi ise kendisine 1 milyon Euro önerirken, bu parayı da taksitler halinde ödeyeceğini iletti. Eğer uzlaşma sağlanmazsa yıldız futbolcu sezonu PAF Takım’da geçirecek ve ödemeler de kendisine yapılacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)