Ensonhaber.com'a dön

Fransız Bakan'dan UEFA'ya: Türkiye'ye yaptırım uygulayın

Fransa Spor Bakanı Roxana Maracineanu, milli futbolcularımızın asker selamı vermesi nedeniyle UEFA'ya, Türkiye'ye yaptırım yapması yönünde çağrı yaptı.

| Haber Merkezi
Fransız Bakan'dan UEFA'ya: Türkiye'ye yaptırım uygulayın
Yorum Yap

A Milli Takımımız, Fransa deplasmanından altın değerinde 1 puanla döndü. 1-1 biten mücadelede Kaan Ayhan'ın golünden sonra milli futbolcularımızın asker selamı vermesi ise Fransızların zoruna gitti.

FRANSIZ BAKAN, UEFA'YA ÇAĞRI YAPTI

Müthiş bir futbol ortaya koyduğumuz karşılaşmadan istediğimiz sonucu aldık ve EURO 2020 yolunda büyük bir adım attık. Maç öncesi olduğu gibi mücadelenin ardından da gündem, asker selamı oldu.

Arnavutluk maçının ardından milli futbolcularımızın asker selamı vermesini eleştiren Fransızlar, aynı sevincin kendi maçlarında yapılmamasını istemişti. Fakat milli futbolcularımız, Kaan'ın golünden sonra yine Barış Pınarı Harekatı'nı sürdüren Mehmetçik'e selam çaktı.

Fransa Spor Bakanı Roxana Maracineanu, futbolcularımızın asker selamı vermesini eleştirerek, UEFA'nın Türkiye'ye yaptırım uygulamasını istediklerini açıkladı.

Bu hareketin, sporun ruhuna aykırı olduğunu belirten Fransız bakan, "UEFA'dan bu konuda yaptırım uygulanmasını talep ediyorum." dedi.

Fransız basını ise Türk futbolcuların asker selamı vermesini, UEFA'nın inceleyeceğini iddia etti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)