Ensonhaber.com'a dön

Göksel Gümüşdağ: Video hakem yoksa biz de yokuz

Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, önümüzdeki sezon video hakem uygulaması gelmezse lige çıkmayacaklarını açıkladı.

Göksel Gümüşdağ: Video hakem yoksa biz de yokuz
Yorum Yap

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Karabükspor'la 3-3 berabere kaldıkları maçın son dakikalarında penaltı tartışmalarına yol açan pozisyon için, "Penaltı olduğunu hakemler de kabul ediyor ama iki puan gitti." dedi.

VİDEO HAKEM UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLMELİ

Göksel Gümüşdağ karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, 'video hakem' sisteminin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini savunan Gümüşdağ, şunları söyledi: "Biz bugünkü maçta özellikle şunu bir kez daha gördük; video hakemliği Türk futbolu için olmazsa olmaz. Bizim son dakikalarda yine bir penaltımız verilmedi. Ama bunu kime anlatalım, biz de bilmiyoruz. Ben Kulüpler Birliği ve Medipol Başakşehir Futbol Kulübü başkanıyım. İşte bir Adana-Başakşehir maçı var aynı şekilde. Video hakemlik olmadığı için, Hüseyin Göçek tarafından. Bugün de yine aynı şekilde Özgür Yankaya tarafından. Penaltı olduğunu zaten onlar da kabul ediyor. Ama yani işte iki puan gitti."

(Görüntü beINSports'tan alınmıştır)

"ADALETİ SAĞLAMAK İSTİYORUZ"

Hiçbir kulübün mağdur olmasını istemediklerini dile getiren Gümüşdağ, şöyle devam etti: "Adaleti sağlamak istiyoruz. Ama buradaki adaleti sağlayamıyoruz maalesef. Bununla ilgili TFF'ye çağrıda bulunduk. Türk futbolunda bu sistem değişikliğine gitmemiz lazım. Video hakemlikle ilgili nisan ayında bir başlangıç yapıyoruz. Önümüzdeki yıl eğer Süper Lig'deki kulüpler video hakemliği kabul etmezse, bizim bu mevcut durumda lige başlamamızın bir anlamı yok. Çünkü gidiyor, haklar gidiyor yani. 2017/18 sezonunda 18 Süper Lig kulübüyle video hakemliğe başlamak durumundayız. Yoksa adaleti sağlayamayız. Olmazsa olmazımız."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)