Ensonhaber.com'a dön

Guardiola'dan transfer açıklaması

Guardiola, Manchester City'nin transfer yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Yorum Yap

Guardiola'dan transfer açıklaması

Bu sezon kadrosuna Bernardo Silva, Ederson, Benjamin Mendy, Kyle Walker ve Danilo gibi futbolcuları katan Manchester City, transfere fazla para harcadığı için eleştiriliyordu.

Basın toplantısı düzenleyen Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola, transfer için çarpıcı açıklamalarda bulunurken, kadrolarına en az bir ismi daha katacaklarını duyurdu.

TRANSFERE DEVAM

İspanyol teknik adam, ''Bence biraz daha ihtiyacımız var. Transfer döneminin bitmesine 20 gün var ve kadromuza katacak oyuncular var'' açıklaması bulunarak transfere devam edeceklerini belirtti.

"BİR DAHA BU KADAR HARCAMAYIZ''

Guardiola, transfer için fazla para harcadığı eleştirilerine ise, ''Manchester City, bir daha bu kadar para harcamayacak. Size bunu garanti edebilirim. Çok transfer yaptık çünkü Avrupa'nın en yaşlı kadrolarından birine sahiptik. Yıllardır da bek transferi yapmamıştık. Barcelona'ya Dani Alves'i transfer ettiğimde herkes pahalı diye çıldırmıştı. Ardından kulübün en iyi beklerinden biri oldu ve tarihe geçti. Aldığımız oyuncular, yapabileceklerine göre pahalı değil. Biz harcadık ama tüm takımlar harcadı. Biz daha önceden transferleri yaptık. Şimdi piyasa daha da pahalandı'' sözlerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)