Ensonhaber.com'a dön

Gustavo: Türkiye'de güvendeyim

Koronavirüs salgınıyla ilgili konuşan Fenerbahçeli oyuncu Luiz Gustavo, Türkiye'nin diğer ülkelerden daha güvenli olduğunu söyledi.

| Haber Merkezi
Gustavo: Türkiye'de güvendeyim
Yorum Yap

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle spor camiasındaki tedirginlik de günden güne artarken Fenerbahçeli oyuncu Luiz Gustavo, bazı yabancı oyuncuların aksine Türkiye'nin bu konuda oldukça dikkatli olduğunu dile getirdi.

"DİĞER ÜLKELER ÖNLEM ALMAKTA GECİKTİ"

Yaşanan gelişmeler nedeniyle liglerin seyircisiz olarak devam etme kararına kimi futbolcular tepki gösterirken, bazı yabancı oyuncular ise idmanlara çıkmak istemiyor.

Ancak koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulunan Fenerbahçeli oyuncu Luiz Gustavo da Beşiktaşlı Loris Karius gibi, Türkiye'de güvende olduğunu düşünenlerden.

Gustavo, "Diğer ülkeler, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerde geç kaldı. Türkiye bu konuda daha dikkatli. Burada kendimi yabancı bir ülkede gibi hissetmiyorum." dedi.

MUSLERA: BİZ DE RAKİPLERİMİZİ BÖYLE Mİ SAVUNACAĞIZ?

Beşiktaş maçı sonrası derbinin oynatılmasına isyan eden Galatasaray kalecisi Muslera, "Utanç verci bir gece yaşadık. Böyle bir ortamda futbolun konuşulmasına gerek yok. Dünyanın içinde olduğu bir sağlık problemi var. Taraftarsız oynadık ama bizim canımız yok mu? Çalışanlar, rakip takım oyuncuları, herkes bu riskin içerisinde. Eğer böyle bir sağlık sorunu varsa, böyle bir maç niye oynanıyor? Avrupa'da ligler erteleniyor ama bizde maçlar oynanıyor. Neden?" demişti.

Dün de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşma yaptığı sırada aralarında birer koltuk boşluk olan milletvekillerinin fotoğrafını paylaşan Uruguaylı kaleci, "Gerçekten üzgünüm. Rakiplerimizi böyle mi savunacağız?" ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)