Ensonhaber.com'a dön

Hazard, Real Madrid'e gitmek istiyor

Chelsea ile bu sezona müthiş bir başlangıç yapan Eden Hazard, geleceği için konuştu ve "Hayalim, Real Madrid'e gitmek" dedi.

Yorum Yap

Chelsea'nin Belçikalı yıldızı Eden Hazard, bu sezona müthiş bir başlangıç yaparken; Real Madrid'e transfer olmak istediğini söyledi. Chelsea ile yeni bir sözleşme yapıp yapmayacağı konusunun zor bir karar olduğunu kaydeden Hazard, hayalinin Real Madrid olduğunu tekrarladı.

Sözleşmesinin bitimine 2 yıl kalmasına karşın; transferin gözdesi Dünya Kupası sonrası yaptığı açıklamaları hatırlattı ve "Dünya Kupası sonrası 'değişiklik zamanı' diye bir açıklama yapmıştım; çünkü harika bir Dünya Kupası çıkarmıştım. Gerçekten oyunun içindeyim ve şu anda iyi futbol oynuyorum. Real Madrid dünyanın en iyi kulübü. Transferle ilgili yalan söylemek istemiyorum" dedi.

ÇOCUKLUK HAYALİ REAL MADRİD

Premier Lig'de geride kalan 8 haftada attığı 7 golle zirvede yeralan Belçikalı oyuncu, "Bu rüya, çocukluğumdan beri var. Bu kulüpte oynamayı hayal ediyordum. Ne olacağını göreceğiz. Bununla ilgili her gün konuşmak istemiyorum. Bunun için zamanım yok; ancak yakında geleceğim için konuşacağız." ifadelerini kullandı.

Takımda kalmak istediğini söylemesine karşın sezon başında Real Madrid'e transfer olan yakın arkadaşı Thibaut Courtois, Chelsea taraftarının nefret ettiği oyuncu durumuna gelirken; başarılı file bekçisinin yakın arkadaşı Hazard bu durumla ilgili olarak, "Böyle bir şey istemiyorum. Kendim için iyi olan neyse kulüp için de isterim. Çünkü bu kulüp bana her şeyi verdi. Şimdi, 'evet yeni sözleşme imzalayacağım' deyip sonra ayrılmak istemiyorum. Ne olacağını göreceğiz." diye konuştu.

Bazen takımdan ayrılma bazen de kalma düşüncesinin ağır bastığını kaydeden Eden Hazard, "Sabah kalktığımda bunu düşünüyorum. Bazen gitmek bazen de kalmak istiyorum. Zor bir karar. Bu, benim geleceğim. 27 yaşındayım ve Ocak ayında 28 olacağım" sözleriyle de kafasının hala karışık olduğunu vurguladı.

Chelsea'nin en gözde oyuncusu Eden Hazard ile yeni bir anlaşma yapılması, Belçikalı oyuncuyu İngiliz ekibinin efsane oyuncuları arasına sokacak. Halihazırda Chelsea tarihinin en golcü 10 oyuncusu arasında yer alan Hazard'ın haftalık 300 bin pounddan 5 yıllık yeni bir sözleşme imzalayabileceği iddiası da İngiliz basınında yer aldı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)