Ensonhaber.com'a dön

Hıncal Uluç: Kameralar Aysal'da bonzai etkisi yapıyor

Köşe yazarı Hıncal Uluç, Galatasaray'ın zayıf rakiplerle oynamasını eleştirdi.

Hıncal Uluç: Kameralar Aysal'da bonzai etkisi yapıyor
Yorum Yap

Hıncal Uluç: Kameral Aysal'da bonzai etkisi yapıyor

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Galatasaray'ın Royal White Star maçı sonrasında sarı-kırmızılı takım ve Ünal Aysal hakkında sert eleştiriler yöneltti.

İşte Uluç'un köşesinden dikkat çeken kısımlar:

"Pazartesi gecesi, haftaya Süper Kupada ezeli rakibi Fenerbahçe ile oynayacak, öbür hafta da lige girecek Galatasaray'ın son hazırlık maçını izledik. Bir defa yayın iğrenç! Yani saha kenarından biri cep telefonu ile gönderse görüntüleri daha iyi olur.

Koskoca (!) Galatasaray, bu ülkede milyonlarca taraftarı ve seyircisi olan, (hala olan) Galatasaray, bu maçını pazarlamayı becerememiş. Bu ülkede bunca spor kanalı varken... Kanallar arası bunca rekabet varken... Galatasaray'ın hele (Kendisi olunca işin içinde) nasıl da büyük iş adamı patronu varken, maçını pazarlayamıyor, milyonla borç içindeki kulüp, iyi mi? Yayın tek kamera ile yapılıyor. Galatasaray TV veriyor. Görüntüler flu... İkide bir de donuyor. Durmadan, duran ve atlayan görüntülerle gözümüz bozularak bakmaya çalışıyoruz.

"KAMERALAR BONZAİ ETKİSİ YAPTI"

Avrupa Birliği'nin merkezi Brüksel burası. Teknolojinin daniskası var. Ünal Aysal holdingin de merkezi... Aysal'ın aslında birinci vatanı... Yani Ünal Aysal, beş dakikasını ayırıp ilgilense, üç kuruş verse, tekniğin en ilerisi ile maç, bu ülkede ekran başında söverek oturan taraftara, adam gibi bir yayınla ulaşır. Ama dedim ya.. Umurunda değil, Galatasaray taraftarı da, sözüm ona başkanın... Galatasaray'da Derwall'den başlayarak gelenektir. Takım, birbirinden güçlü rakiplerle oynayarak hazırlanır lige... Aysal'ın allem edip, kallem edip gönderdiği Fatih Terim geçen yaz ne takımlar seçmişti, takımı hazırlamak için... En zayıfı Napoli olan... Arsenal'le biten... Bu yıl dandiksporlarla oynayan Galatasaray'ın son rakibi ise, Belçika İkinci Liginden, iyi mi? Fenerbahçe maçı öncesi, son hazırlık bu düzeyde bir takımla mı yapılır? Takım kimin umurunda...

Bütün servetini Belçika'da yapan Ünal Aysal, birinci vatanında şov yapacak ya.. Maksat o... Kim düşünür Galatasaray'ı... Utanmadan, sıkılmadan çıktı bir de "Başlama Vuruşu" yaptı. Galatasaray'ın neye kurban olduğunu bir daha kanıtlayarak... Ünal Aysal, kameraları sevdi. Onların getirdiği şöhret, adamda Bonzai'dan beter tutkunluk yarattı.

Her şeyi ama her şeyi, manşetlerde onun adı, ekranlarda onun görüntüsü olsun diye yapıyor. Önüne geçecek gibi olanı temizliyor. Sabri dahil... Boğazına kadar borca batmış Galatasaray çöküyor, oyuncağı haline getirdiği futbol takımı dökülüyor, zerre umurunda değil..."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)