Ensonhaber.com'a dön

Hırvat basınının Burak Yılmaz isyanı

Hırvat basını, Türkiye-Hırvatistan maçının ilk dakikalarında yaşanan penaltı pozisyonunu göremeyen hakemi sert bir dille eleştirdi.

Yorum Yap

Hırvat basınının Burak Yılmaz isyanı

2018 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu maçında Türkiye'nin Hırvatistan'ı 1-0 yenmesi Hırvat basınında geniş yankı uyandırdı.

Türkiye karşısında kötü oyun oynamadıklarını ancak şanssız olduklarını yazan Hırvat basını, karşılaşmanın hakemi Viktor Kassai'yi de eleştiren başlıklar attı

PENALTI ARTI KIRMIZI KART

Hırvatistan’ın önemli yayın organlarından 24 Sata gazetesi maç manşetine “Türkiye mağlubiyeti her şeyi berbat etti” diye yazarken grupta 4 takımın da çıkma şansı olduğunu ve Hırvatistan’ın hala avantajlı taraf olduğunu belirtti.

Karşılaşmanın Macar hakemi Kassai’yi de eleştiren gazete; Burak Yılmaz’ın pozisyonunun penaltı ve kırmızı kart olduğunu yazdı.

Hırvatistan’ın devlet kanalı HRT ise “Hırvatistan Eskişehir’de kayboldu” manşetini atarken Hırvatistan’ın iyi oyun oynadığını ancak Türk defansını geçemediğine vurgu yaptı.

FIFA’nın resmi internet sitesi de Türkiye-Hırvatistan maçına yer ayırdı. FIFA, Milli Takım’ın galibiyetinin ardından “Türkiye tekrar ümitlendi” manşetini attı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)