Ensonhaber.com'a dön

İhaleyi kazanırlarsa Süper Lig maçları şifresiz olacak

Bir İtalyan firmasının Süper Lig maçlarının yayın hakkını satın almak için 650 milyon Euro'luk bir teklifte bulunduğu öğrenildi.

İhaleyi kazanırlarsa Süper Lig maçları şifresiz olacak
Yorum Yap

Süper Lig’in marka değerini arttırmak ve dünyanın her köşesine ulaştırmak isteyen Türkiye Futbol Federasyonu, inanılmaz bir uygulamaya adım atmaya hazırlanıyor.

ÜCRETSİZ AMA REKLAMLI

İsmi sır gibi saklanan bir İtalyan firması, futbolseverleri mutlu edecek bir öneri ile geldi. Artık maçlar internet üzerinden bedelsiz olarak izlenebilecek. Reklam izleme zorunluluğu karşılığında tüm futbolseverler, diledikleri maçı anında takip edebilecek.

TFF'NİN KASASINA 650 MİLYON EURO GİRECEK

Yayın ve reklam gelirleriyle birlikte senede TFF’nin kasasına girmesi beklenen rakam ise 650 milyon Euro’yu bulacak. Böylece kulüpler de gelirlerinin üzerine koymuş olacak.

REKLAMSIZ İZLEME ŞIKKI DA OLACAK

İsteyen taraftarlar ise belirlenen rakamı ödemesi durumunda maçı televizyondan da internetten de reklamsız olarak takip edebilecek.

Türkiye ve dünyanın her köşesindeki taraftarlar Süper Lig maçlarını ücretsiz takip edebilecek. Ligin izlenme oranı ve marka değeri de tavan yapacak.

CEP TELEFONLARINDA DA İZLENEBİLECEK

Öngörülen anlaşma kapsamında GSM firmaları ile de ortaklık kurulacak. Böylece futbolseverler cep telefonlarından da maçları kesintisiz olarak izleyebilecek.

Maçların her koşulda izlenebilmesini amaçlanırken, bu işten en fazla kârlı çıkacak taraf hiç şüphesiz taraftarlar olacak.

Son yayın ihalesinden senelik 450 milyon dolar alan TFF de gelirini katlayacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)