Ensonhaber.com'a dön

İngiltere Teknik Direktörü Hodgson istifa etti

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Roy Hodgson, istifa etti.

İngiltere Teknik Direktörü Hodgson istifa etti
Yorum Yap

Hodgson, İngiltere Milli Takımı'nın Fransa'da düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda son 16 turunda İzlanda'ya 2-1 yenilmesinin ardından görevini bıraktığını açıkladı.

İtalyan teknik adam Fabio Capello'nun yerine 2012 yılında milli takımın başına geçen 68 yaşındaki deneyimli teknik adam, "Bu şekilde sona erdiği için üzgünüm, bunlar olabiliyor. Umarım İngiltere'yi yakında büyük bir turnuvada finalde görme imkanınız olur." ifadelerini kullandı.

Hodgson ve ekibi, Fransa, Almanya ve İtalya gibi prim almayan milli takımlar arasındaydı.

İNGİLİZ MEDYASI, İZLANDA İLE DALGA GEÇMİŞTİ

Roy Hudgson, "İzlanda'yı diğer kuzey ülkeleri kadar iyi tanımıyorum. Ancak İzlanda insanının karakteri ve zor şartlar altında hayatta kalma becerisi, gelişimlerinde çok büyük bir faktör" demişti.

İngiliz medyasında "Volkanik dağları, profesyonel futbolcu sayısından daha fazla olan bir ülkenin takımına mı yenileceğiz" tarzında çıkan başlıklara rağmen, Vikinglerin çocukları, Roy Hodgson'ın övgüsünü doğru çıkardı.

HODGSON'IN MİLLİ TAKIM KARİYERİ

Hodgson, milli takım aday kadrosunu duyurduktan sonra ve turnuva sırasındaki kadro tercihleri nedeniyle sık sık basının eleştirilerine maruz kalmıştı.

Deneyimli teknik adam, 56 maça çıktığı İngiltere ile 33 galibiyet elde etmişti. İngiltere, Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubundaki tüm maçlarını kazanarak turnuvaya katılmıştı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)