Ensonhaber.com'a dön

İnsanlık dışı tekmeye dava açıldı

Aydın 1. Amatör Ligi'ndeki Dallıcaspor-Nazilli Sanayispor maçında yerde yatan rakibinin boğazına tekme atan futbolcuya dava açıldı.

İnsanlık dışı tekmeye dava açıldı
Yorum Yap

İnsanlık dışı tekmeye dava açıldı

Aydın 1. Amatör Ligi'ndeki Dallıcaspor-Nazilli Sanayispor maçında, rakip takımın oyuncusu tarafından yüzüne tekme atılan Kayhan Karataş'ın, aynı oyuncunun daha önce de tekme atması sonucu 6 hafta sahadan uzak kaldığı bildirildi.

TAKIMLA İLİŞKİSİ KESİLDİ

Nazilli Sanayispor Kulübü Başkanı Abit Yaz, futbolcu Mehmet Değirmenci'nin rakibine yaptığı sportmenlik dışı hareketten dolayı özür diledi. Yaz, futbolcunun kulüple ilişkisinin kesin olarak kestiklerini belirtti.

OLAY SAVCILIĞA İNTİKAL ETTİ

Dallıcaspor Kulüp Başkanı Ajlan Anbarcı da olaydan büyük üzüntü duyduklarını ancak iki kulüp arasındaki dostluğun bozulmayacağını ifade etti.

Anbarcı, şunları kaydetti:

"Olay savcılığa intikal etti. Kamu davası açıldı. Federasyon Başkanı bizzat arayıp olayın takipçisi olacağını söyledi. Futbolcumuzda 8 dikiş var. Yöneticileri ile bir araya geldik. Çiçeklerini sundular. Bizden özür dilediler. Onlar da bu olaydan üzgün. Sahalarda yaşanmaması gereken bir olay olduğunu söylediler. Bizim aramızda sorun yok. Olay nasıl gelişti anlayamadık. Oyuncumuz daha önce de yine aynı oyuncu tarafından sakatlanmış ve altı hafta oynamamıştı. Burada onun art niyetli olduğu ortaya çıktı."

Anbarcı, amatör maçlarda ambulans ve doktor olmamasının bir kez daha acı gerçeğini yaşadıklarını, bu durumun da en az bu olay kadar ele alınması gerektiğini dile getirdi.

"İŞİMİ VE AİLEMİ DÜŞÜNDÜM"

Öte yandan, maçta sakatlanan futbolcu Kayhan da katıldığı yerel bir televizyonun canlı yayınında kendisine tekme atan rakip futbolcuyu ne iş, ne de spor hayatında tanıdığını söyledi. Kayhan, "Aynı futbolcu beni daha önce de sakatladı. Onu tanımıyorum, husumetim yok. Olay sırasında kafama şişe vurdular zannettim. Oyuna devam edemedim. Aklıma ilk gelen, beden eğitimi öğretmeniyim, mesleğim ve ailem oldu. Altını çiziyorum bu olay Nazilli Sanayispor Kulübü'ne mal edilmemeli. Onlar benim yanımda oldular. Bir şahsın sebep olduğu olayın bir kulübe yansımaması gerekir. Gerekli cezayı alacağını söylediler. Zaten savcılık olaya ben şikayetçi olmasam da el koydu" diye konuştu.

Aydın 1. Amatör Ligi'ndeki Dallıcaspor-Nazilli Sanayispor maçında, Nazilli Sanayispor futbolcusu Mehmet Değirmenci, hakemin gösterdiği kırmızı kart sonrası yerde yatan rakip takımdan Kayhan Karakaş'ı, yüzüne tekme atarak sakatlamıştı.

Amatör Lig'de insanlık dışı faul


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)