Ensonhaber.com'a dön

İran'da Türkiye'ye destek veren 7 kişi gözaltında

Tebriz kentinde oynanan maçta bazı taraftarların Türkiye ve Barış Pınarı Harekatı lehine slogan atmasının ardından 7 kişi gözaltına alındı.

| AA
İran'da Türkiye'ye destek veren 7 kişi gözaltında
Yorum Yap

İran İçişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Zülfikari, Tebriz'de cuma günü oynanan Traktör-İstiklal futbol maçı sonrasında 7 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

7 KİŞİ GÖZALTINDA

İranlı Öğrenciler Haber Ajansına (ISNA) göre, söz konusu maçta "futbol dışı atılan bazı sloganlarla" ilgili soruyu Zülfikari, "Şu ana kadar futbola uymayan davranışlarda bulunan sadece 7 kişi gözaltına alındı ki söz konusu davranışta bulunanların sayısı çok azdı." şeklinde cevapladı.

Yargı ve istihbarat birimlerinin pankart açan 3-4 kişinin peşinde olduğunu dile getiren Zülfikari, pankartın içeriği ve gözaltına alınan taraftarların hangi takımı desteklediği ve sloganları hakkında bilgi vermedi.

İran 'Türkiye' sesleriyle inledi - İZLE

İran'da en çok Türk taraftarı bulunan Traktör ile ülkenin önde gelen futbol takımlarından İstiklal'in cuma günü karşı karşıya geldiği derbi maçında bazı Traktör taraftarları, Türkiye lehine sloganlar atıp Barış Pınarı Harekatı'na destek gösterisinde bulunarak asker selamı vermişti.

Traktör taraftarından Türkiye'ye destek

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)