Ensonhaber.com'a dön

İspanya Federasyonu Neymar'ın evraklarını göndermiyor

İspanya Futbol Federayonu, Brezilyalı futbolcunun transferine ilişkin resmi evrakları hâlâ Fransa'ya göndermedi.

Yorum Yap

İspanya Federasyonu Neymar'ın evraklarını göndermiyor

Neymar'ı 222 milyon euro karşılığında kadrosuna katan Paris Saint-Germain, rekor transferini bir hafta daha oynatamama tehlikesiyle karşı karşıya.

EVRAKLAR HENÜZ GÖNDERİLMEDİ

Brezilyalı futbolcunun transferinin tescillenmesi için İspanya Futbol Federasyonu'ndan gelmesi beklenen evrakın, henüz Fransız makamlara gönderilmediği öğrenildi.

Resmi evrakın perşembe gecesine kadar Fransa Futbol Federasyonu'na ulaşmaması durumunda Neymar, Ligue 1'in ikinci haftasında PSG'nin Guingamp ile oynayacağı maçta da forma giyemeyecek.

FIFA'YA GİDECEKLER

Konuya ilişkin BBC'ye konuşan Fransa Futbol Ligleri Birliği (LFP) Sözcüsü, krizin çözümü adına FIFA'ya başvurmaya hazırlandıklarını söyledi.

Barcelona'nın Neymar için belirlediği 222 milyon euroluk satın alma bedelinin PSG tarafından ödeneceğinin ortaya çıkması üzerine devreye giren İspanya Futbol Federasyonu, Paris ekibinin UEFA Finansal Fair Play Kuralları'nı ihlal ettiği gerekçesiyle bu transfere onay vermeyeceğini duyurmuştu.

Bunun üzerine PSG ve Fransa Futbol Ligleri Birliği (LFP), FIFA kurallarına uymaya çağırdığı İspanya Futbol Federasyonu hakkında yasal girişimlerde bulunabileceklerini açıklamıştı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)