Ensonhaber.com'a dön

İspanya, Madrid'le anlaşan Lopetegui'yi kovdu

İspanya Futbol Federasyonu, Real Madrid ile anlaşan teknik direktör Julen Lopetegui'nin görevine son verdi.

İspanya, Madrid'le anlaşan Lopetegui'yi kovdu
Yorum Yap

İspanya Futbol Federasyonu, Dünya Kupası'nın başlamasına 1 gün kala, Real Madrid ile anlaşan Julen Lopetegui'yi kovdu.

BU DAVRANIŞ KABUL EDİLEMEZ

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, "Ulusal takımın teknik direktörü Lopetegui'yi görevden alma kararını verdik. Ona teşekkür ediyor, iyi şans diliyoruz. İspanya Milli Takımı, bütün İspanyollarındır. Real Madrid'e gideceğini, herkesten 5 dakika önce öğrendik. Böyle bir davranış kabul edilemez. Julen bu takım için iyi çalıştı ama bu durum böyle yönetilmez. Real Madrid en iyi teknik direktörü arıyordu, benim için sorun yok. Real Madrid'in davranışı hakkında da bir görüş bildirmeyeceğim. Fakat, biz federasyon olarak tüm İspanyollar'ı temsil ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Rubiales, "Bu kararı almadan önce oyuncularla konuştum. Turnuva öncesi onu kurtarmak için her şeyi yaptılar. Bu karar alınmıştı ve artık geri dönülemezdi." ifadelerini kullandı.

Julen Lopetegui, 12 Haziran Pazartesi günü Real Madrid'in yeni teknik direktörü olarak ilan edilmişti.

YENİ HOCA HİERRO

Yaşanan bu gelişmenin ardından İspanya'nın yeni teknik direktörü Fernando Hierro oldu.

Daha önce milli takımda sportif direktörlük görevini üstlenen Hierro, takım içi dinamikleri bildiği için kısa vadede göreve en uygun isim olarak değerlendiriliyordu.

Futbolculuk kariyerinde kaptanlığını yaptığı Real Madrid ile sayısız başarı kazanan Fernando Hierro, 2016 yılında Real Oviedo'nun başına geçerek teknik direktörlüğe ilk adımını atmıştı. 50 yaşındaki Hierro, geçtiğimiz yılın kasım ayından bu yana İspanya Milli Takımı'nın sportif direktörlüğünü yapıyordu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)