Ensonhaber.com'a dön

Kobe Bryant'ın helikopteri nasıl kaza yaptı

Ölüm haberini ilk duyuran haber sitesi olan TMZ, kazaya yoğun sisle birlikte pilot hatasının neden olduğunu yazdı.

| Haber Merkezi
Kobe Bryant'ın helikopteri nasıl kaza yaptı
Yorum Yap

Dünyanın ağladığı Kobe Bryant'ın helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin nedeni henüz açıklanmadı; ancak kazayı ilk duyuran magazin sitesi TMZ, kule konuşmaları ve görgü tanığı ifadelerini bir araya getirdi.

YOĞUN SİS VE PİLOTAJ HATASI

Habere göre kaza, sadece 15 dakika içerisinde gerçekleşti ve yoğun sisli havaya rağmen helikopter kaldırıldı. Yoğun siste yönünü kaybeden ve güneye doğru yükselen helikopterin kaza yapmasının en büyük sebebinin, pilotaj hatası olduğu iddia ediliyor.

Kobe Bryant'ın öldüğü kaza ViDEO

09.30'da Burbank Havalimanı'ndaki kontrol kulesi ile temasa geçen helikopter pilotu, 15 dakika boyunca olduğu yerde daire çizdi ve görüş açısının darlığı nedeniyle batıya doğru yöneldi.

DAĞA ÇAKILDI

Saat 09.40 civarında ise daha yoğun bir havayla karşılaşan pilot, helikopteri güney yönüne döndürdü. Bu çok kritik bir hamle oldu, çünkü güneyde dağ bulunuyordu. Bu dönüş sırasında 1.200 feetten 2 bin feete kadar helikopterin yükseldiği ve kazayı da bu tırmanışın getirdiği iddia ediliyor.

Saat 09.45 olduğunda ise 1.700 feet yükseklikte dağa çakılan helikopterde, malesef kurtulan olmadı. 161 knot hızla (298 km) dağa çakılan helikopterin, anında alev aldığı da görgü tanıkları tarafından paylaşıldı.

Helikopterin uçuş rotası ve son kaydedilen uçuş bilgileri (FlightRadar)

Yine FlightRadar'a göre uçuşun son 1 dakikada kaydedilen detaylı grafiği. Uzmanlara göre yukarı yönlü tırmanma çok açık şekilde görünüyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)