Ensonhaber.com'a dön

Leverkusen Hakan'ı gözden çıkardı

Tayfun Korkut'la yollarını ayıran Bayer Leverkusen, milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu'nu da satma kararı aldı.

Leverkusen Hakan'ı gözden çıkardı
Yorum Yap

Bu sezon beklentileri karşılayamayan Leverkusen'da tepeden tırnağa operasyon bekleniyor.

TAYFUN GİTTİ SIRA HAKAN'DA

Geçtiğimiz günlerde Tayfun Korkut'la yollarını ayıran Bayer Leverkusen yeniden yapılanmaya gidiyor.

Alman basınına göre, takımın yıldızları Hakan Çalhanoğlu, Chicharito, Bellarabi ve Kampl da uygun teklif gelirse gönderilecek. "Satılamaz" denilen isimlerse Julian Brandt, Benjamin Henrichs ve Kai Havertz.

Bundesliga'nın iddialı ekiplerinden Bayer Leverkusen, bu sezon hayal kırıklığı yarattı; düşme korkusunu bile yeni üzerinden atabildi. İlk 10'a giremeyecek olan Leverkusen'da tepeden tırnağa bir yeniden yapılanma yaşanacak.

Sportif Direktör Rudi Völler'in; "Her şeyi, her birimi sorguluyoruz" sözleri sonrası Alman basınında "Sadece takımda değil, iletişimden organizasyona, pazarlamadan idareye kulübün her yerinde operasyon olacak" yorumları yapılıyor.

3 İSİM KALIYOR

Sportbild'deki analize göre, takımdaki operasyonda "Satılamaz" olarak değerlendirilen üç genç yetenek var: 21 yaşındaki Julian Brandt, 20 yaşındaki Benjamin Henrichs (daha yeni 2022'ye kadar sözleşme uzattı) ve 17 yaşındaki Kai Havertz.

Taraftarın çok sevdiği 33 yaşındaki Stefan Kiessling'in de bir yılı kalan sözleşmesini tamamlaması kararlaştırıldı.

Aralarında Hakan Çalhanoğlu'nun da bulunduğu takımın yıldızları içinse "İyi teklife dur denilmeyecek" kararı verildi. Hakan dışında, Karim Bellarabi, Chicharito ve Kevin Kampl uygun bir bonservis bedeli önerilirse takımda kalmaları için ısrar edilmeyecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)