Ensonhaber.com'a dön

Muay Thai dövüşçüsünün titanyum kemiği hilesi

Muay Thai dövüşçüsü Bandasak Chaiyasan, kaval kemiğinin üzerine taktırdığı titanyum plaka ile dövüşlere katıldı.Hile röntgende ortaya çıktı.

Muay Thai dövüşçüsünün titanyum kemiği hilesi
Yorum Yap

Muay Thai dövüşçüsünün titanyum kemiği hilesi

Spor tarihinin tartışmasız en zalim dövüşçüsü Bandasak Chaiyasan, Muay Thai kuralları gereği 'vücuda koruma takamazsın' kuralını oldukça sinsi bir şekilde çiğnedi.

Dövüş sporlarında performans gösteren bir sporcu düşünün ki vücudunun içine, tam da kaval kemiğinin üzerine titanyumdan yapılma bir plaka yerleştirmiş olsun. O kemikle de çıktığı müsabakalarda karşısındakini insan yerine koymadan atmış tekmelerini...

Bandasak Chaiyasan adlı adamın bu hinliği, rakibi Noppadon Chalor’u nakavt ettiği zaman ortaya çıktı. Lisansı da askıya alındı.

RÖNTGENDE ORTAYA ÇIKTI

Muay Thai dövüşçüsü Bandasak Chaiyasan, çelikten kaval kemiği olduğu gerekçesiyle müsabakalardan birine ciddi zarar veremeden men edildi. Dünya Muay Thai Konseyi, Noppadon Chalor - Bandasak Chaiyasan müsabakasında gerçekleşen nakavt sonucu Chaiyasan’ın kaval kemiğinin röntgenini çekme talebinde bulundu. Röntgende kaval kemiği titanyumdan yapılma bir plakayla kaplanan Chaiyasan, konsey tarafından ringlerden uzaklaştırıldı.

"HİÇ BÖYLE HİSSETMEMİŞTİM"

Müsabakada nakavt edilen Noppadon Chalor, kendine geldiğinde şu sözleri sarf etti: “Hiç böyle hissetmemiştim. 7 yıldır mücadele ediyorum fakat hiçbir tekme bunun gibi olmamıştı.”

Elbette ki böyle hissetmemiştir. Düşünün ki kafanıza çok kuvvetli bir şekilde çelikten bir objeyle vuruyorlar…

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)