Ensonhaber.com'a dön

Nadal-Federer çifti ilk maçını kazandı

Laver Kupası'nda erkekler tenis dünyasının iki popüler ismi Rafael Nadal ve Roger Federer, çift olarak katıldıkları ilk maçlarını kazandı.

Nadal-Federer çifti ilk maçını kazandı
Yorum Yap

Bu yıl Çekya'nın başkenti Prag'da ilk kez düzenlenen organizasyonda dünya 1 numarası Nadal ve 2 numarası Federer, tekler ve çiftler kategorisinde oynadıkları maçlardan galibiyetle ayrıldı.

Tekler kategorisi maçlarında İsviçreli Federer, ABD'li Sam Querrey'i 6-4 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yendi. İspanyol Nadal ise ABD'li Jack Sock'ı 6-3, 3-6 ve 11-9'luk setlerle 2-1 mağlup etti.

KORTLARIN İKİ EFSANESİ TAKIM OLDU

Federer ve Nadal, bu kez çift olarak Querrey-Sock ikilisiyle karşılaştı ve rakiplerini 6-4, 1-6 ve 10-5'lik setlerle geçerek galip geldi. Federer ve Nadal, çiftler kategorisinde ilk kez aynı takımda yer aldı.

TENİSTE LAVER KUPASI

Erkeklerde 14 tenisçinin yer aldığı Laver Kupası, Avrupa ve dünya takımları olarak ikiye ayrılıyor. Avrupalı ve diğer ülkelerden tenisçiler, birbirleriyle yaptıkları maçların sonunda takımları adına puan topluyor.

Yarın sona erecek organizasyonda, maçlarını kazanan Nadal ve Federer, Avrupa takımının 9-3 öne geçmesinde önemli rol oynadı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)