Ensonhaber.com'a dön

Nurmagomedov: Kimse benim dinime küfür edemez

Conor McGregor'u nakavt ederek çıktığı 27. maçta 27. galibiyeti alan yenilgisiz dövüşçü Khabib Nurmagomedov, "Kimse dinime hakaret edemez" dedi.

Nurmagomedov: Kimse benim dinime küfür edemez
Yorum Yap

UFC hafif sıklet unvan maçında Khabib Nurmagomedov ile Conor McGregor kozlarını paylaştı.

Khabib Nurmagomedov (27-0-0) ile rakibi Conor McGregor'u (21-4-0) toplam 4 raundda yere serdi. İlk 3 raundda İrlandalı 'The Notorious' üzerinde hakimiyet gösteren Khabib'in son raundda galibiyeti almasından sonra T-Mobile Arena karıştı.

DİNİME KÜFÜR ETTİ

"Babama küfür ettiler, anneme küfür ettiler, dinime küfür ettiler, bana terörist dediler. Kimse bir diğerinin dinine, ülkesina hakaret edemez" diyen ve Conor McGregor'u ringe gömen Khabib maçtan önce; "Elhamdülillah, biliyorum elhamdülillah dememden hoşlanmıyorsunuz, elhamdülillah, sizin çocuğunuzu paramparça edeceğim" demişti.

Nurmagomedov - Conor McGregor kafes dövüşü - İZLE

Nurmagomedov maç sonrası provokasyonlara dayanamayıp kafesten atlayarak rakibi McGregor'un ekibinin üzerine yürüdü. Nurmagomedov'un ekibi de kafese girerek maç öncesi hakaretler yağdıran İrlandalı dövüşçüye tepkisiz kalmadı.

AYIYLA GÜREŞEREK ÇALIŞTI

Eski bir sporcu olan babası sayesinde küçük yaşlarda güreşle tanışarak spora başlayan Khabib Nurmagomedov, ayrıca judo ve sambo branşlarında eğitim aldı.

Dokuz yaşındayken antrenmanlarını ayıyla güreşerek yapan Nurmagomedov'un bu görüntüleri sosyal medyada gündem haline geldi. Nurmagomedov, eğitimi sırasında antrenmanlarını izlediği ve ilgi duyduğu karma dövüş sanatlarına 18 yaşından sonra başladı.

Dağıstanlı Nurmagomedov, 20 yaşında karma dövüş sanatlarında profesyonel maçlara çıkmaya başlayarak bu alanda kariyerinin ilk adımlarını attı.

YENİLGİSİZ DÖVÜŞÇÜ

Karma dövüş sanatlarının ilk Müslüman şampiyonu olma unvanına sahip olan Nurmagomedov, kariyerinde çıktığı 27 maçı da kazanma başarısı gösterdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)