Ensonhaber.com'a dön

Okçulukta hedef Avrupa şampiyonluğu

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu Avrupa şampiyonasında madalya hedeflediklerini açıkladı.

Yorum Yap

Okçulukta hedef Avrupa şampiyonluğu

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, 26 Şubat 2019'da Samsun'da başlayacak Avrupa şampiyonasında iyi sonuçlar almak istediklerini söyledi.

Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Samsun'da yapılan Salon Federasyon Okçuluk Kupası'nın Avrupa şampiyonasına katılacak milli takımı oluşturmak için önemli olduğunu kaydetti.

Turnuvada klasik ve makaralı yay kategorilerinde kadın ve erkek, büyükler ve gençler kategorilerinde ilk 16'ya giren 128 kişi arasından milli takımın belirleneceğini aktaran Abdullah Topaloğlu, şöyle devam etti:

"Milli takım seçmeleri yine Samsun'da 4-6 Ocak 2019'da yapılacak. Kategorilerinde ilk 16'ya giren sporcu sayısı 8'e düşecek ve onların içinden de yine Samsun'da 26 Şubat'ta yapılacak Avrupa şampiyonasına katılacak sporcularımız belirlenecek. Bir anlamda bu turnuva, milli takım seçmesi niteliğindedir. Avrupa şampiyonasında ümit ederim ki altın, gümüş madalya olarak ciddi sonuçlar alacağız. Bu turnuvada alınan sonuçlar ve dereceler, zaten Avrupa şampiyonasında sporcularımızın başarılı olacağını gösteriyor."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)