Ensonhaber.com'a dön

Rıdvan Dilmen: Galler'in gelmesi Milli Takım için avantaj

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Çek Cumhuriyeti maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Yorum Yap

Rıdvan Dilmen: Galler'in gelmesi Milli Takım için avantaj

A Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti'ni yenerek umutlarını sürdürdüğü maçın ardından Rıdvan Dilmen NTV'de canlı yayına bağlanarak maç ile ilgili yorumlarını paylaştı.

ÇEKLER DİSİPLİNLİ TAKIM

"Yarın en büyük Belçika'da. Anahtar şuydu, Çek Cumhuriyeti'nin kazanmaktan başka çaresi yoktu. Bizim gibi. Çek Cumhuriyeti sıkı, sert, düz bir takım ama disiplinli bir takım. Ama top rakipteyken disiplinli bir takım..."

İNŞALLAH BELÇİKA KAYBETMEZ

"Özetle ben 60'a kadar 1-0'ı koruruz inşallah diye düşündüm. Son 10 dakika maç oynanmayacaktı zaten Çekler bırakacaktı tamamen. Hatta Sivok'u bile santrfor oynatabilirlerdi. Kaldı ki orta sahadan bir oyuncu çıkarıp ikinci santrforu sokunca bence biz anahtarı orada açtık. İnşallah yarın Belçika da kaybetmez."

GALLER İLE OYNAMAMIZ AVANTAJ

"Ben İrlanda'yı hiç beğenmedim. Elenmesine rağmen Ukrayna fena bir takım değil. Galler'e gelince en önemli oyuncuları 7 numaralı oyuncu. Oyun kurucu niteliğinde oynuyor. Yani rakip olarak kimi istersin deseler ben Galler'i isterdim. Net söyleyeyim bunu. Çünkü Rusya maçı aldatıcı olabilir. Rusya'nın elenmesi gerekiyordu. Almanlar geleceğine Galler'in gelmesi A Milli Takım için bir avantaj..."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)