Ensonhaber.com'a dön

Rıza Kayaalp: Bizi de binlerce kişi karşılasın isterdik

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, dünya şampiyonluğu sonrası havalimanında kendisini az sayıda kişinin karşılamasıyla ilgili 'Önemli olan halkımızı gururlandırmaktı' dedi.

| AA
Rıza Kayaalp: Bizi de binlerce kişi karşılasın isterdik
Yorum Yap

Kazakistan'daki Dünya Güreş Şampiyonası'nda, grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan ve 4. kez dünya şampiyonluğuna uzanan Rıza Kayaalp, yurda dönüşünde havalimanında kendisini az sayıda kişinin karşılamasıyla ilgili çıkan haberlere yönelik sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Rıza Kayaalp 4. kez dünya şampiyonu

"ÖNEMLİ OLAN, İSTİKLAL MARŞI'MIZI SÖYLETEBİLMEK"

4 Dünya, 9 Avrupa ve 2 Akdeniz Oyunları şampiyonluğu yaşayan Rıza Kayaalp, sosyal medya hesabından havalimanında eşi, anne, baba ve yakınları tarafından karşılandığı fotoğrafı paylaşarak şunları söyledi:

"Havaalanında karşılanmam ile ilgili çıkan haberlerle ilgili açıklama yapmak istiyorum. Öncelikle önemli olan ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek, şanlı bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşı'mızı söyletebilmek ve bu başarımla da halkımızı gururlandırmak. Tabii ki biz de binlerce kişi tarafından karşılanmayı isterdik ama saydığım diğer etmenler hepsinden önce geliyor. Beni sevdiklerim her zamanki gibi havaalanında karşılamaya devam ediyor. Kısacası söz konusu vatan ise gerisi teferruattır."


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)