Ensonhaber.com'a dön

Schumacher'in tedavisine harcanan para 186 milyonu buldu

2013'de kayak kazasının ardından komaya giren ve bitkisel hayatta olan Schumacher'in tedavisine harcanan para 53 milyon Dolar'ı buldu.

Schumacher'in tedavisine harcanan para 186 milyonu buldu
Yorum Yap

2013'de Fransa Alpleri'nde geçirdiği kayak kazasının ardından komaya giren ve hastanedeki tedavisinin ardından yarı-bitkisel hayatta yaşamını sürdüren Alman eski pilotun sağlığına kavuşması için eşi Corinna Schumacher büyük bir çaba veriyor.

MASRAF  53 MİLYON DOLAR

Aradan geçen üç yıllık sürede Schumacher'in tedavisi için harcanan toplam para yaklaşık 53 milyon Dolar (186 milyon TL) olduğu tahmin ediliyor.

15 KİŞİLİK SAĞLIK EKİBİ

Halen devam eden tedavi sürecinde, doktorlar-hemşireler ve fizyoterapistlerden oluşan 15 kişilik sağlık ekibi müdahaleye devam ediyor ve haftalık sağlık hizmetleri giderinin 200 bin dolar olduğu belirtiliyor.

Corinna Schumacher bugüne kadar bu büyük maliyeti karşılamak için, sahibi oldukları bir çok malı satmak durumunda kaldı:

Özel jet - 40 milyon dolar
Norveç'te bir villa - 2.7 milyon dolar 
Rolls-Royce araba - 430 bin dolar 
Mercedes araba - 130 bin dolar 

MÜCADELEYİ SÜRDÜR ETKİNLİĞİ

Öte yandan Michael Schumacher'in ailesi 'Keep fighting' (mücadeleyi sürdür) ismiyle bir girişim başlattı. Uzun bir süre yaşam savaşını sürdüren efsane pilottan esinlenerek diğerlerinin de mücadeleyi bırakmamaları konusunda cesaretlendirilmelerinin amaçlandığı belirtildi. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)