Ensonhaber.com'a dön

Şenol Güneş: Beni kullandılar

Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Milli Takım için yaptığı teklifi anlattı.

Yorum Yap

Haber Türk gazetesine özel bir röportaj veren tecrübeli teknik adam Şenol Güneş, Lucescu'dan önce kendisine yapılan Milli Takım teknik direktörlüğü teklifi hakkında konuştu.

"MİLLİ TAKIM'IN BAŞINDA TÜRK OLMALI"

"Milli Takım'ın başında Türk olmalı önce onu belirteyim. Bunu beni çağırdıklarında da söyledim. Lucescu’yu Türkiye'yi tanıyor diye aldılar kısa vadede. ‘Bana kısa dönem dediler’ onu da kısa dönem için alsaydılar ya! 2.5 yıllık anlaşma yapılmış. Başkan dedi diye gittim oraya. Benim zaten olmayacağım biliniyordu, gündem olsun diye çağırdılar. Beni kullandılar, biz de yardımcı olduk onlara."


"Ben görevdeydim zaten. Beni çağırmadan başka birini çağırmak olmayacaktı. Turnuvalara katılırız, o olur. Türk futbolunu dizayn etmeliyiz yeniden, önemli olan da o. Fatih Hoca kısmen bunu yapmaya çalıştı ama hem futbol direktörü hem yarışma antrenörü olmaz. Hepimizin yeniden dizayn edilmesi şart."


"BAŞKAN GİT DERSE GİDERİM"

"Ben yine katkı yaparım Milli Takım’a. Başkan git derse doğru bulmadığım halde giderim Milli Takım’a. O dönem için “4 maç, sonra bakarız” dediler. Milli Takım hepimizin. Bazen eleştiririm, bazen överim. Milli Takım temsil için önemli. Herkesin ortak değerde buluşacağı Milli Takım olmalı. Herkesin sevgisi olmalı Milli Takım’da."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)