Ensonhaber.com'a dön

Trabzonspor: UEFA sürecimiz kısmen tamamlanmıştır

Mali Fair Play Kriterleri kapsamında UEFA’nın denetiminde olan Trabzonspor, ceza kuruluna sevk edilmedi.

Yorum Yap

Mali Fair Play Kriterleri kapsamında UEFA’nın denetiminde olan Trabzonspor, UEFA tarafından yapılan değerlendirme neticesinde ceza kuruluna sevk edilmedi.

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Kulübümüz ile UEFA arasında daha önce imzalanmış olan uzlaşma sözleşmesi sürecimiz kısmen tamamlanmıştır. Sürece yönelik UEFA’nın ilgili kurullarıyla yaptığımız toplantılar ve sunumların yanı sıra mali verilerimizi gerekçelendirildiğimiz raporlarımızı değerlendiren UEFA kulübümüzün ceza kuruluna sevk edilmesine yer olmadığına karar vermiştir" denildi.

Daha önce yapılan anlaşmaya göre Trabzonspor, 2018-19 izleme periyodunda UEFA başa-baş hesap kriterlerine bağlı kalacağını, 2016'da biten sezon için maksimum 20 milyon euro ve 2017'de biten sezon için ise 10 milyon euroluk bir başa-baş açığı rapor edeceğini, 2017'de biten mali yıl için personel (futbolcu, teknik kadro ve lisans personeli) giderleri, toplam gelirler oranında belirlenmiş hedefe ulaşacağını da kabul etmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)