Ensonhaber.com'a dön

Hakem penaltıyı görmek istemedi

Frank Rijkaard, maçta hakemin vermediği penaltının ’’kırılma anı’’ olduğunu söyledi.

Hakem penaltıyı görmek istemedi
Yorum Yap

Rijkaard, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Luis Perea'nın yaptığı penaltının sorulması üzerine, ''Penaltı olayı maçın kırılma anıydı'' derken, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Oraya resmi bir çizgi hakemi koyuyorsunuz, iki metreden pozisyonu göremedi. Ya görmedi, ya görmek istemedi. Daha önceki maçımızda gol attık, çizgi hakemi golü vermedi. Artık bu tip pozisyonları görmesi gerekiyordu. Verilmeyen pozisyon kesinlikle maçın kırılma noktasıydı.''

20100225_223003_ist483_1282343_widec.jpg

Hakemin maçta takdir haklarını aleyhlerine kullandığını ileri süren Rijkaard, ''Ne yazık ki genel kararlarına bakıldığında, hep bizim aleyhimizeydi. Kafasında şüphe olduğu zaman aleyhimize karar verdi, ama ilk yarıda iyi oynadık. Bunu 90 dakikaya taşımalıydık. Atletico Madrid iyi bir takım, bu tip bahaneler üretmeyi sevmem'' dedi.

-''YORGUNLUKTAN BAZI OYUNCULARDA DÜŞÜŞ OLDU''-
İlk yarıda iyi organize olduklarını kaydeden Hollandalı teknik adam, ''Bunu 90 dakikaya taşımamız gerekiyor. İkinci yarıda belki bazı oyuncularda yorgunluktan düşüş oldu. 1-0'dan sonra reaksiyon gösterdik ve beraberliği yakaladık. Sonra kırılma noktasına geldik, penaltımız verilmedi, maç böyle oldu'' dedi.

Rijkaard, transfer döneminde forvet oyuncusu almamaları konusunda ise ''Bu dönemde iyi bir futbolcu çıkarsa alıyorsunuz. Biz Jo transferini yaptık, ama o maalesef bu maçlarda oynayamıyor. Arda maçın kaderini değiştirebilecek bir futbolcu, iyi oynadı. Keita ve Caner de iyi oynadı'' ifadelerini kullandı.

Kaleci Leo Franco'nun yaptığı hataların sorulması üzerine Rijkaard, ''Bireysel olarak futbolcuları yargılamamak lazım, doğru zaman değil. Kendisi çok iyi toplar da çıkardı'' şeklinde konuştu.

Hollandalı çalıştırıcı, ''Atletico Madrid daha ileri gidebilir mi?'' sorusuna ''Evet, neden olmasın?'' yanıtını verdi.
 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)