Ensonhaber.com'a dön

UEFA'dan Fenerbahçe'ye kötü haber

UEFA, FFP anlaşmasının gerekliliklerini yerine getirmediği gerekçesiyle Fenerbahçe'nin bir üst kurula sevk edildiğini açıkladı.

| Haber Merkezi
UEFA'dan Fenerbahçe'ye kötü haber
Yorum Yap

UEFA, FFP konusunda yaptığı anlaşmanın incelenmesinin ardından Fenerbahçe'nin ise bir üst kurula sevk edildiği açıklandı. UEFA, Galatasaray'ın ise FFP anlaşması kapsamında 2018/19 gerekliliklerini yerine getirdiğini duyurdu.

BAŞA BAŞ BÜTÇE GEREKLİLİĞİ YERİNE GETİRİLMEDİ

UEFA'nın yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin Mayıs 2016'da imzaladığı anlaşma sonrasında 2018/2019 sezonu için "başa baş" bütçe gerekliliğini yerine getirmediği kaydedildi.

KARAR 2 HAFTA İÇİNDE AÇIKLANIR

UEFA, Fenerbahçe'nin Kulüp Finansal Kontrol Yargı Birimi'ne sevk edildiğini kaydetti. Fenerbahçe ile ilgili kararın, 2 hafta içinde çıkması bekleniyor.

GALATASARAY'A GEÇER NOT

UEFA'nın yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın UEFA ile imzaladığı anlaşmanın doğrultusunda 2018/19 sezonu için hedeflerini tamamiyle gerçekleştirdiği ve bu sezon bir yaptırım uygulanmayacağı kaydedildi.

Öte yandan Galatasaray ile yapılan anlaşmanın 2021/22 sezonuna kadar geçerli olduğu ve sarı-kırmızılıların izleme periyodunun devam ettiği duyuruldu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)