Ensonhaber.com'a dön

Ünal Aysal'dan Podolski ve Campbell açıklaması

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, transfer gündemi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Ünal Aysal'dan Podolski ve Campbell açıklaması
Yorum Yap

Ünal Aysal'dan Podolski ve Campbell açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Galatasaraylılar'ın merakla beklediği transferlerle ilgili açıklamalar yaptı.

Fanatik gazetesine konuşan Aysal, "Basında Balanta, Podolski, Campbell gibi oyuncuların isimleri çıkıyor. Bunların hepsi çok önemli futbolcular. Özellikle Dünya Kupası’nda kendilerini çok iyi bir şekilde gösteren isimler. Ancak şu kadarını söyleyeyim, benim hedefimde marka isimler yok. Benim hedefimde genç, kendini Galatasaray’da gösterme niyetinde olan iyi oyuncular var. İstikbal vaat eden futbolcular var. Hocamız Cesare Prandelli’yle de bu konuda tamamen hem fikiriz. Kendisinin de görüşü bu." dedi.

Ünal Aysal'dan transfer açıklaması

Başkan Aysal'ın açıklamalarının tamamı şöyle: “Lukas Podolski’nin alınmasını hocamıza ben teklif ettim. O da, ‘Bizim için şu anda Podolski çok lüks olur’ yanıtını verdi. Biz de girişimde bulunmadık. Joel Campbell ise genç ve çok iyi, yetenekli bir oyuncu. Ancak şu anda Arsenal’in satış listesinde değil ve kulübü vermiyor. Bizim de olmazı başaracak bir halimiz yok. Ama göreceksiniz, biz mevsim bitmeden yani transfer sezonu sona ermeden önce her halükarda eksiklerimizi gidereceğiz. Şu anda eksiklerimiz var. Ben bugün sahada dahi bunu görüyorum. Benim gibi sizler de bunu görüyorsunuz.”

"11 ÇİLEKLİ BAHÇE"

"Ben tek çiçekle bahar olmayacağını düşünüyorum. Buna inanıyorum. Sadece Wesley Sneijder ya da iki oyuncu ile olmaz. Takım oyunu ile başarı gelir. Zaten Cesare Prandelli’nin de genel felsefesi takım oyununu oturtmak. Yani 11 çiçekli bir bahçe yaratmak istiyor. Bunu şu anda yapıyor mu? Gördüğüm kadarıyla büyük gayret içinde ama eksiklerimiz olduğu da çok açık. Bir iki bölgede eksiğimiz olduğu herkes tarafından biliniyor. Bir de daha sezonun başındayız. Oyuncular tatilden yeni geldi. Çok kısa bir süredir beraberler. Süper Kupa Finali, bana göre lig için bir örnek teşkil etmez ya da ölçü olmaz. Geçen sene biz Süper Kupa’yı aldık ama ligde 8-9 puanla rakibin gerisinde kaldık. Demek ki Süper Kupa’yı almak illa ki ligde başarılı olunacağı anlamına gelmiyor."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)